Промова Петра Петровича Воробієнка на засіданні Ради ректорів ВНЗ Одеського регіону

26.10.2018 в стінах Одеської державної академії будівництва та архітектури відбулося засідання ради ректорів одеських вузів. Вперше за минулі п’ять років у роботі ради взяв участь голова обласної державної адміністрації.

Керівники закладів вищої освіти підвели підсумки вступної кампанії та озвучили актуальні проблеми.

За словами ректора Академії зв’язку Петра Воробієнка, який виступив з доповіддю, кількість першокурсників продовжує неухильно падати. «У цьому році до закладів Одеської області було зараховано 9207 студентів, з яких 921 – на заочну форму навчання, – розповів присутнім Петро Воробієнко. – Це на 7,3% менше, ніж у минулому році ».

Причинами такої тенденції керівники вузів вважають демографічну ситуацію в країні – у цьому році школи закінчило найменше за всю історію України кількість випускників, і відтік абітурієнтів на навчання в Польщу, Чехію та інші європейські країни.

Крім того, свою лепту вносить недосконалість законодавства і широкий конкурс, який не враховує особливості регіонів.

«Це принципово важливі питання, питання виживання закладів вищої освіти Одеського регіону, – підкреслив ректор ОДАБА Анатолій Ковров. – При цьому політика держави ставить південний регіон на друге місце в Україні, хоча за якістю освіти, за своїми науковим традиціям, ми займаємо провідні позиції ».

Зі свого боку присутній на засіданні губернатор області Максим Степанов запропонував створити координаційну раду, яка допоможе виробляти загальну стратегію і доносити потреби освіти і науки в регіонах до центральної влади.

«На початку своєї роботи на посаді керівника області я робив акцент на середню і професійно-технічну освіту, тому що вона була повністю розвалена, – згадує голова ОДА. – З 39 технікумів збиралися закрити 17. Мені приємно, що нам є чим пишатися на цьому терені. Ситуація стала поліпшуватися. Вища освіта – це те, що формує нашу країну в майбутньому. Приємно, що навіть у складних умовах ви продовжуєте розвиватися. Я готовий максимально інтегруватися в рішення тих проблем, які перед вами стоять».

Посилання на джерело: http://dumskaya.net/news/sovet-rektorov-odesskoy-oblasti-reshil-sozdat-ko-091618/