Вже третій рік поспіль абітурієнти з Криму зможуть вступати до українських закладів вищої освіти за спрощеною процедурою – без складання ЗНО. Також для вступу їм не треба буде мати при собі паспорт та шкільний атестат. Вступити за спрощеною процедурою можна буде з 4 червня до 28 вересня через освітній центр ”Крим-Україна”.

Про це йшлося під час наради щодо вступу через освітні центри, яка відбулася в МОН за участі представників ЗВО, місцевих департаментів освіти та громадських організацій.

Освітні центр ”Крим-Україна” діятиме на базі уповноважених ЗВО у різних регіонах.

Для вступу за спрощеною системою абітурієнту потрібно буде приїхати до освітнього центру, подати заяву та заповнити освітню декларацію. Після цього пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів (українська мова, історія України) і скласти вступний іспит з одного предмета, визначеного ЗВО, або творчий конкурс. Також необхідно буде отримати в школі, закріпленій за освітнім центром, тимчасову довідку – її протягом 3 місяців потрібно замінити на документ про освіту державного зразка (атестат). Також впродовж року можна отримати додаток до нього. Для цього треба пройти річне оцінювання на базі загальноосвітнього навчального закладу, який закріплений за освітнім центром.

Вступати через освітній центр можуть як особи, що не мають українського документу про освіту та сертифікатів ЗНО, так і ті, хто має такий документ та сертифікати ЗНО 2016, 2017 або 2018 року.

У середньому процедура вступу триває близько 3-4 днів.

“Ми сподіваємося, що на період вступу виші зможуть забезпечити студентів з Криму місцями в гуртожитках безкоштовно або за найменшу плату”, – підкреслила в.о. директора департаменту вищої освіти МОН Світлана Кретович.

Для кримчан традиційно працюватиме “гаряча лінія”, де надаватимуть консультації щодо вступу.

Загальний номер для консультацій – 0 800 504 425.

Номер “гарячої лінії” освітнього центру “Крим-Україна” у Херсоні – 0 800 50 45 70.

Усі дзвінки безкоштовні.

“Україна зацікавлена у тому, щоб найбільше випускників шкіл з Криму навчалися в українських закладах вищої освіти. І ми робимо усе можливе, щоб спростити умови для вступу таких абітурієнтів. Однак я одразу хочу підкреслити, що не має бути таких ситуацій, коли дитина навчається й у виші на окупованій території, і водночас є студентом денної форми навчання в українському закладі. Це серйозне порушення, яке передбачає відповідальність. І ми усіляко застерігаємо університети, які несуть відповідальність за зарахування дітей на бюджет, не допускати таких ситуацій”, – наголосив генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Він також закликав вступників вчасно подавати документи, щоб встигнути вступити на бюджет. Конкретні дати можна переглянути за ⇒ посиланням.

Для вступників з Криму діятиме спеціальна квота, крім того, їх першочергово забезпечуватимуть гуртожитками на період навчання.

Під час наради значний акцент також було зроблено на необхідності проведення широкої інформаційної кампанії. Це стосується поширення інформації про освітній центр, його роботу та напрям діяльності, а також про безкоштовні освітні ресурси, за допомогою яких діти можуть підготуватися до ДПА або ЗНО.

“Навчальні матеріали для підготовки можна отримати на таких ресурсах як Прометеус, Освіторія або Доступна освіта. Нас дуже тішать історії студентів, які, використовуючи ці засоби, вступили за спрощеною процедурою до вишів. У майбутньому разом з МОН ми плануємо розробити дорожню карту з найголовнішою інформацією щодо вступної кампанії”, – зазначила голова Фонду “Відкрита політика” Ірина Жданова.

Нагадаємо, що в Україні не визнають будь-які освітні документи, видані на окупованих територіях.