Всесвітній День поезії в академії «Душі прекрасні пориви»

«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до  душі»

Ліна Костенко

28 березня 2018 року в Одеській національній академії зв’язку ім. О.С. Попова провели День поезії, головною метою якого стало бажання співробітників бібліотеки долучити студентів, викладачів, співробітників академії з творчими нахилами, відродити віршову культуру, розвинути творчу діяльність, розкрити свої таланти.

Як багато прекрасних віршів та текстів пісень, написаних великими поетами, зберігаються в нашій пам’яті протягом всього життя! Правда, поезія – це велика сила, яка служить для людей способом вираження почуттів, переживань і захоплень.
Фото1  Всесвітній День поезії в академії «Душі прекрасні пориви»         1

Завідуюча бібліотеки Олена Леонтівна Грищенко розповіла про історію свята, ідея святкування якого належить ЮНЕСКО. У 1999 році, на своїй 30-тій сесії, ця організація підписала резолюцію, згідно з якою День поезії отримав статус Всесвітнього свята. Також Олена Леонтівна декламувала вірші Ліни Костенко, Раіси Ахматової, Юлії Друніної, Бориса Олійника. Окрему увагу відвели творчості поетеси, літературознавця Оксани Мельникової. Був продемонстрований відеоролик, в якому акторка Равшана Куркова прочитала вірш «Все важне фразы должны быть тихими».

Усім присутнім розповідали про поетичну творчість кінорежисера, сценариста, актора, письменника, драматурга Ельдара Рязанова та представила відео-презентацію вірша «Как много дней, что выброшены зря».

Фото2  Всесвітній День поезії в академії «Душі прекрасні пориви»         2

Студент 4 курсу ННІ РТ та ІБ Олег Таранішин декламував власні вірші: «В білій хаті у селищі», «Видел я в белом сне», «В час печали вспомни радость», «Моя люба земля», «Ты красива и мила, Академия моя!» та розповів про свою творчість.

Фото3  Всесвітній День поезії в академії «Душі прекрасні пориви»         3

Студентка 2 курсу ННІ ІК та ПІ Аліса Руденко прочитала ліричні вірші власного твору.

Фото4  Всесвітній День поезії в академії «Душі прекрасні пориви»         4

Студент 5 курсу ННІ ІК та ПІ Олександр Демченко декламував свої проникливі вірші з філософським підтекстом «Знакомство в сети», «В память погибшим журналистам», «Бойтесь, глупые люди», «Живем…», в тому числі в стилі хокку, а також зачитав свої афоризми.

Фото5  Всесвітній День поезії в академії «Душі прекрасні пориви»         5

Провідний бібліотекар Таїсія Семенівна Сокотуха також поділилася своєю творчістю: прочитала вірші «Люблю друзей, люблю врагов», «Полюбите белых лебедей», «Циганская песня», «Черный маг», із серії «В трамвае», «Робочий щоденник», «Школа Столярского», «Посвящение Владимиру Высоцкому».

Фото6  Всесвітній День поезії в академії «Душі прекрасні пориви»         6

Гість вечора – співробітник академії, поет, член Союзу журналістів України Віктор Йосипович Аугустиняк прочитав свої нові вірші, розповів про збірку поезії, яка готується до друку, дав оцінку починаючим поетам.

Фото7  Всесвітній День поезії в академії «Душі прекрасні пориви»         7

Студент 1 курсу ННІ ПІС Марат Вагін прочитав свій вірш гостросоціального характеру

Фото8  Всесвітній День поезії в академії «Душі прекрасні пориви»         8

Усі виступи супроводжувалися відеопрезінтацією. На заході була представлена книжково-ілюстрована виставка