«Вишиванка – калейдоскоп моєї душі» –  виставка в ОНАЗ ім. О.С. Попова, присвячена  Дню вишиванки

«Вишиванка – калейдоскоп моєї душі» – виставка в ОНАЗ ім. О.С. Попова, присвячена Дню вишиванки

Вважається, що І.Я. Франко дав початок тренду носити вишиванку з європейським костюмом. У письменника було кілька десятків вишиванок, більшість із яких йому подарували друзі та знайомі. Вишиванки не втрачають актуальності й сьогодні – їх все частіше носять як елемент повсякденного одягу. Дизайн вишиванок нерідко використовується в сучасних модних колекціях.

На сьогодні це свято відзначається понад 10 років. День вишиванки в Україні народився в стдентських та викладацьких колах. На сьогодні День вишиванки відзначається більш ніж у 50 країнах світу.

16 травня 2019 року в ОНАЗ ім. О.С. Попова співробітники бібліотеки організували виставку, присвячену Дню вишиванки. На виставці було презентовано зразки з різних регіонів України: жіночого та чоловічого одягу, рушників, серветок, гобеленів, наволочок, починаючи з 20-х рр. ХХ ст. та ін.

Захід відвідали студенти, викладачі та співробітники академії. Також були присутні іноземні студенти з Алжиру, Марокко та Китаю. Відвідувачі дізналися багато цікавого з історії та побуту українського народу.