В Одеській національній академії зв’язку ім. О.С. Попова відбувся II тур Всеукраїнської студентської олімпіади з телекомунікацій

17-19 квітня 2019 року в Одеській національній академії зв’язку ім. О.С. Попова було проведено II тур Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка», напрями «Телекомунікаційні системи і мережі» та «Інформаційні мережі зв’язку».

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1313  від 28.11.2018р. олімпіада проводилася на базі Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова в десятий раз поспіль.

Цього року до оргкомітету надійшло 48 анкет учасників із 9 закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації з 7 міст України: Києва, Львова, Одеси, Полтави, Сум,  Харкова та Чернівців. Цьогоріч кількість учасників, що за фактом взяли участь у ІІ турі олімпіади розподілилася  таким чином: IV курс, напрям «Телекомунікації» – 18 осіб; V курс, напрям «Інформаційні мережі зв’язку» ­– 14 осіб; V курс, спеціальність «Телекомунікаційні системи та мережі» – 12 осіб.

Упродовж змагань учасники олімпіади розв’язували завдання з таких дисциплін:   «Телекомунікаційні системи передачі», «Напрямні системи електричного та оптичного зв’язку»,    «Теорія електрозв’язку», «Системи комутації та розподілу інформації», «Обчислювальна техніка та мікропроцесори»,  «Системи мобільного зв`язку», «Телекомунікаційні та інформаційні мережі»,   «Інтернет-сервіси та технології».

За результатами олімпіади кращі студенти були нагороджені дипломами та грамотами. Дипломи I ступеня отримали студенти 2-х закладів вищої освіти: Тишкевич Вадим Олександрович (ОНАЗ ім. О.С. Попова), Остапенко Дмитро Сергійович (НУ “Львівська політехніка”) та Дух Андрій Олегович  (НУ “Львівська політехніка”);  Дипломи II ступеня отримали студенти 2-х закладів вищої освіти:  Поп Юлія Вікторівна (ОНАЗ ім. О.С. Попова), Шубин Богдан Петрович  (НУ “Львівська політехніка”) та Луців Назарій Михайлович (НУ “Львівська політехніка”). Дипломи III ступеня отримали студенти 2-х закладів вищої освіти: Файчук Валентин Олександрович (НУ «Львівська політехніка»),  Никончук Петро Вікторович (НУ «Львівська політехніка») та Цариценко Семен Дмитрович (ХНУРЕ).

В командному заліку призові місця вибороли такі вищі:

• IV курс, напрям «Телекомунікації»: Команда ОНАЗ ім. О.С. Попова – I місце; Команда НУ «Львівська політехніка» – II місце; Команда УДУЗТ – III місце;

• V курс, напрям «Телекомунікаційні системи та мережі»: Команда НУ «Львівська політехніка» – I місце; Команда ОНАЗ ім. О.С. Попова – II місце; Команда ЧНУ імені Юрія Федьковича – III місце V курс;

• спеціальність «Інформаційні мережі зв’язку»: Команда НУ «Львівська політехніка» – I місце; Команда ХНУРЕ – II місце; Команда ОНАЗ ім. О.С. Попова – III місце.

Цього року партнером олімпіади виступила компанія Huawei, яка надала цінні подарунки переможцям. Також переможці отримали пам’ятні сувеніри від ОНАЗ ім. О.С. Попова, а учасники олімпіади отримали можливість відвідати унікальний музей історії зв’язку при ОНАЗ ім. О.С. Попова.

«Цього року студенти продемонстрували дійсно високий рівень обізнаності в дисциплінах, що увійшли до складу олімпіади. Членам журі було важко визначити переможців і інколи доводилось декілька разів повторно перевіряти роботи, щоб не допустити помилку», – говорить Вадим Каптур, проректор з наукової роботи Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова.

«З 2016 року Huawei в Україні активно підтримує талановиту молодь, яка цікавиться інформаційно-комунікаційними технологіями. Головна мета – забезпечити кадровий потенціал для країни в епоху цифрових перетворень. Вже три роки по 10 найкращих українських студентів мають змогу пройти двотижневе стажування в КНР для ознайомлення із новітнім телекомунікаційним обладнанням в рамках програми «Насіння для майбутнього». Приємно, що один з них – Файчук Валентин став призером конкурсу з телекомунікацій в Одесі. У всіх інших учасників олімпіади також є шанси взяти участь у нашій програмі цього року, але спочатку вони мають пройти внутрішній відбір у своєму учбовому закладі», – розповідає прес-секретарь компанії «Хуавей Україна» Віталій Матарикін.

Файл із результатами олімпіади доступний за посиланням:

Усі фото олімпіади доступні за посиланням: