В Одеській національній академії зв’язку ім. О.С. Попова відбулася підсумкова науково-практична конференція II етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Телекомунікації»

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України в 2018 – 2019 навчальному році Одеську національну академію зв’язку ім. О.С. Попова було призначено базовим вищим навчальним закладом із проведення ІІ (фінального) туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із технічних наук за напрямом «Телекомунікації». Сьогодні цей захід є єдиним офіційним конкурсним заходом державного рівня, що підтримує інноваційну діяльність студентів-зв’язківців.

Для участі в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Телекомунікації» (секції «Телекомунікаційні системи та мережі», «Інформаційні мережі зв’язку») було надіслано 39 робіт студентів та студентських колективів із 19 закладів вищої освіти, а саме:

Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут, Вінницький національний технічний університет, Донецький національний технічний університет, Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова, Житомирський державний технологічний університет, Запорізький національний технічний університет, Інститут спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, Луцький національний технічний університет, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, Національний університет “Львівська політехніка”, Одеська національна академія зв’язку імені О.С.Попова, Сумський державний університет, Український державний університет залізничного транспорту, Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Харківський національний університет радіоелектроніки, Хмельницький національний університет, Чернівецький національний Університет імені Юрія Федьковича.

Галузева конкурсна комісія розглянула надані наукові роботи та здійснила їх рецензування. На підставі рецензій і відкритого обговорення результатів кожної наукової роботи було запрошено 36 робітпретендентів у переможці для участі в підсумковій науково-практичній конференції з метою захисту робіт.

28 березня 2019 року в Одеській національній академії зв’язку ім. О.С. Попова відбулася підсумкова науково-практична конференція II етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Телекомунікації» під час якої галузева конкурсна комісія, до складу якої увійшли представники закладів вищої освіти телекомунікаційної спрямованості, відібрала 6 кращих робіт (по 3 в кожній секції).

29 березня 2019 року відбулася церемонія нагородження переможців, які, крім дипломів, отримали від партнера заходу телекомунікаційної компанії Vega сертифікати на грошову винагороду.

Так, за результатами цьогорічного конкурсу в секції «Інформаційні мережі зв’язку» перемогу здобули такі студенти:

– диплом І ступеня – Файчук Валентин Олександрович, Національний університет «Львівська політехніка», назва роботи «Дослідження ефективності алгоритму маршрутизації повідомлень IoT пристроїв в CLOUD середовищі»;

– диплом ІІ ступеня – Повітчан Анастасія Вадимівна та Чернишова Тетяна Олександрівна, Одеська національна академія  зв’язку ім. О.С. Попова, назва роботи «Розробка когнітивної системи дистанційного контролю стана здоров’я пацієнта з серцево-судинними захворюваннями»;

– диплом ІІІ ступеня – Коновалова Катерина Юріївна, Попаденко Марія Олександрівна, Харківський національний університет радіоелектроніки, назва роботи «Розробка засобу протидії керуванню квадрокоптерами для захисту приватної інформації»;

а в секції «Телекомунікаційні системи та мережі» такі студенти:

– диплом І ступеня – Шубин Богдан Петрович, Національний університет «Львівська політехніка», назва роботи «Розроблення методів інтелектуального управління радіочастотними ресурсами в гетерогенних мережах мобільного зв’язку 5G»;

– диплом ІІ ступеня – Шатун Олег Миколайович, Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, назва роботи «Метод підвищення пропускної здатності прихованого каналу передачі інформації»;

– диплом ІІІ ступеня – Остин Андрій Олександрович, Український державний університет залізничного транспорт, назва роботи «Розробка методу множинного виявлення мобільних користувачів в когнітивних радіомережах».

Крім того всі студенти, – учасники II туру, – отримали грамоти за активну участь у наукових розробках, а члени галузевої конкурсної комісії  – подяку від ректора Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова Петра Петровича Воробієнка.

⇓ Результати II-туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності “Телекомунікації” (секція “Інформаційні мережі зв’язку”)

⇓ Конкурсна таблиця 2018 – 2019 рр. з комісії