В Одесі перейменують зупинки громадського транспорту

В Одесі перейменують зупинки громадського транспорту

В одеській мерії відбулося чергове засідання історико-топонімічної комісії виконавчого комітету Одеської міської ради. Засідання відбулося під головуванням директора департаменту культури і туризму Одеської міської ради Тетяни Маркової. Члени комісії розглянули ряд питань, пов’язаних із увічненням пам’яті видатних одеситів, а також подій і фактів із історії міста.

Комісія підтримала пропозиції:

– затвердити новий макет пам’ятної дошки репресованим кінематографістам, встановленої на фасаді Одеської кіностудії з внесенням імені Ісаака Бабеля;

– встановити меморіальну дошку на честь генерал-губернатора і градоначальника Одеси графа Олександра Федоровича Ланжерона на фасаді будинку по вул. Ланжеронівській, 21 з внесенням коректив у текст;

– перейменувати зупинку громадського транспорту (трамвай №15): «вул. Градоначальницька» на «Академія зв’язку»;

– перейменувати зупинки трамвайних маршрутів № 1 та № 7 «Фабрика нетканих матеріалів» на «вул. Лиманна»;

– перейменувати зупинку автобусних маршрутів «Пост ДАІ» біля Двох Стовпів, давши назву «у Двох Стовпів».

Були відправлені на доопрацювання пропозиції про встановлення меморіальної дошки професору Владиславу Феліксовичу Чайковському на фасаді будівлі Одеської національної академії харчових технологій, назва одного зі скверів міста на честь Праведників народів світу та інші.

Крім того, комісія відхилила пропозицію про передачу Національному військово-історичному музею України медалі «Золота Зірка» міста-героя, орденської книжки та грамоти і підтримала пропозицію залишити їх на місці.