У Центрі енергоефективності та енергоменеджменту ОНАЗ ім. О.С. Попова створено ще одну дослідницьку установку

У Центрі енергоефективності та енергоменеджменту ОНАЗ ім. О.С. Попова створено нову дослідницьку установку, призначену для вимірювань параметрів споживання електричної енергії. За допомогою цього засобу тепер можна на власні очі побачити форми напруги та струму у системах електроживлення та електропостачання та виміряти їх параметри. Установка виготовлена на сучасній елементній базі і є аналогом апаратної частини багатьох пристроїв, що використовуються на практиці: лічильників електричної енергії, енергометрів, пристроїв енергетичного моніторингу та інших.

Створену установку планується активно використовувати під час підготовки студентів ННІ Комп’ютерних технологій, автоматизації та логістики, тому вона виконана у форматі лабораторного макета і укомплектована усім необхідним методичним забезпеченням. У базовій версії лабораторного завдання необхідно проаналізувати особливості споживання електричної енергії звичайної лампи розжарювання та енергозберігаючої світлодіодної лампи. Але сфера реальна сфера використання цієї установки набагато ширша, оскільки, завдяки продуманій конструкції, до цього макету можна легко підключити будь якого споживача потужністю до 1 кВт.

Вимірювальна установка була створена на базі кафедри Автоматизації технологічних процесів та електроживлення під керівництвом старшого викладача Русу Олександра Петровича. У роботі над установкою активну участь приймав також і студент 2-го курсу факультету ІК Жигальов Димитрій.

Ця установка є наступним кроком у створенні учбової системи енергоменеджменту, що планується створити в ОНАЗ ім. О.С. Попова найближчим часом.