Тренінг для журналістів у межах програми «Економічний експрес», інформаційних днів Національного банку України

Тренінг для журналістів у межах програми «Економічний експрес», інформаційних днів Національного банку України

20.09.2019 студенти ІІ курсу ННІ ПІС спеціальності 061 «Журналістика» навчалися на тренінгу «Як перевіряти статистичні дані» від Центру вдосконалення журналістики у межах програми «Економічний експрес», інформаційних днів Національного банку України.

Спікерами лекцій були:

 • Олена Тригуб (головний фахівець Департаменту комунікацій НБУ) розповідала про управління ЗМІ та їх фінансові обізнаності, про стратегічні цілі НБУ, про те, що наразі розробляють стратегію розвитку фінансового сектору на 2020 – 2025 рр. і як криза, допомагає зрозуміти, в чому є економічна проблема та шляхи її вирішення.

 • Максим Скубенко (Редактор VoxCheck) поділився 8 джерелами інформації, звідки ми можемо дізнаватися про правдиві економічні факти та сайтами, якими повинні користуватися журналісти для написання економічних статтей, а саме: Держстат, Органи влади (НБУ, Мінфін, ВРУ), Міжнародні організації (Світовий Банк, МВФ, ООН), Міжнародні рейтинги (Doing Business, Global Competitiveness Report, Coruption Perceptions Index), Соцілогічні опитування (КМІС, Дем. Ініціативи, Центр Разумкова, «Рейтинг», Євростат, Звіти або аналітика світових компаній (British Petrolium), Дані органів влади та статистичних служб інших країн.

 • Андрій Блінов (головний експерт Департаменту комунікацій НБУ) доніс до нас таке поняття як « первинне джерело інформації: хто це сказав? хто цю статистику обраховує?», щоб не потрапити у пастку фейків.

нбу 3 [object object] Тренінг для журналістів у межах програми «Економічний експрес», інформаційних днів Національного банку України    3

І по закінченню програми було навчальне інтерв’ю з Катериною Рожковою (перший заступник голови НБУ) яка відповіла на актуальні та досить сучасні запитання від учасників тренінгу:

 • Яким чином впливає рівень інфляції на долар;

 • Прогнози щодо розвитку кріптовалюти;

 • Як змінити стан «депресивних» регіонів України;

 • Чи вплине на економіку випуск купюри в 1000 грн;

 • Pay Pal (безготівкові фінансові операції)

нбу 4 [object object] Тренінг для журналістів у межах програми «Економічний експрес», інформаційних днів Національного банку України    4

Після завершення заходу, всім учасникам видали сертифікати про участь у тренінгу та фірмові презенти він Національного банку України.

нбу 1 [object object] Тренінг для журналістів у межах програми «Економічний експрес», інформаційних днів Національного банку України    1

Усі презентації спікерів, можна переглянути на сайті НБУ: bank.gov.ua

нбу 2 [object object] Тренінг для журналістів у межах програми «Економічний експрес», інформаційних днів Національного банку України    2