Комплексні аспекти переходу мобільних мереж на технологію LTE

У період з 15 по 18 березня 2016 року відбувся семінар Центру професійної майстерності МСЕ для країн СНД «Комплексні аспекти переходу мобільних мереж на технологію LTE», який був організований Міжнародним союзом електрозв’язку (МСЕ) спільно з Одеською національною академією зв’язку ім. О.С. Попова (ОНАЗ ім. О.С. Попова) Міністерства освіти і науки України.

Заняття для учасників Семінару проводили к.т.н., старший викладач кафедри телебачення та радіомовлення ОНАЗ ім. О.С. Попова Володимир Баляр, к.т.н., проректор з наукової роботи ОНАЗ ім. О.С. Попова, віце-голова
1-ї Дослідницької комісії Сектора розвитку Міжнародного союзу електрозв’язку Вадим Каптур, к.т.н., доцент кафедри телебачення та радіомовлення ОНАЗ
ім. О.С. Попова Дмитро Маковеєнко.

Число учасників, які пройшли навчання в рамках даного курсу – 14 осіб, які представляли 3 країни: Киргизьку Республіку, Республіку Молдову та Україну.

Основна мета Семінару полягала у вивченні сучасних і перспективних технологій мобільного зв’язку та широкосмугового доступу в стандарті LTE.

Відкриття семінару відбулося 15 березня 2016 року, під час якого з вітальною промовою виступили ректор ОНАЗ ім. О.С. Попова Петро Петрович Воробієнко, проректор з наукової роботи ОНАЗ ім. О.С. Попова Вадим Каптур і, дистанційно, через систему ВКЗ, координатор з програм Зонального відділення МСЕ для країн СНД Фарід Нахлі.

Комплексні аспекти переходу мобільних мереж на технологію LTE DSC07251

Відкриття семінару

В рамках чотирьох днів роботи Семінару учасники були ознайомлені з:

-еволюцією систем мобільного зв’язку; основними радіоінтерфейсами систем IMT-2000, IMT-Advanced;

-принципами формування контенту для передачі в сучасних системах широкосмугового доступу і мобільного зв’язку;

-основними технологіями, які використовуються на фізичному рівні в системі LTE;

-особливостями побудови фізичного рівня в системі LTE на лінії вниз (OFDMA) і лінії вгору (SC-FDMA);

-принципами побудови мереж в системі LTE;

-частотно-територіальним плануванням мереж LTE; напрямами подальшої еволюції мереж LTE;

-економічними аспектами побудови мереж LTE.

Комплексні аспекти переходу мобільних мереж на технологію LTE DSC07266

Колективне фото очних учасників Семінару

Впродовж роботи Семінару учасники, як вивчали теоретичні аспекти переходу мобільних мереж на технологію LTE, так і пройшли практичне навчання на моделях систем та їх компонентах.

Учасники брали активну участь в групових дискусіях і неформальних обговореннях. Викладачі регулярно перевіряли знання, отримані учасниками, а в останній день Семінару всі учасники успішно пройшли фінальне тестування.

Комплексні аспекти переходу мобільних мереж на технологію LTE 7C2c7 W7p9g

Підсумкові результати учасників Семінару

Після закінчення роботи Семінару була надана можливість висловитися інструкторам й учасникам. Інструктори відмітили високий фаховий рівень підготовки учасників, висловили подяку учасникам за їх залученість під час роботи у Семінарі, учасники подякували інструкторам за можливість підвищити свій рівень знань, що необхідний їм у рамках професійної діяльності, а також за відповіді на запитання, що виникли у учасників в рамках їх професійної діяльності.

Основною рекомендацією було збільшити кількість практичних занять і особливо забезпечити можливість брати участь у практичних заняттях дистанційним учасникам.