Регіональний економічний діалог МСЕ з питань інформаційно-комунікаційних технологій для країн Європи і СНД (РЕД-2019)

Регіональний економічний діалог МСЕ з питань інформаційно-комунікаційних технологій для країн Європи і СНД (РЕД-2019)

Міжнародний союз електрозв’язку (МСЕ) спільно з Одеською національною академією зв’язку (ОНАЗ) ім. О. С. Попова Міністерства освіти і науки України провели Регіональний економічний діалог МСЕ з питань інформаційно-комунікаційних технологій для країн Європи і СНД (РЕД-2019) у м. Одеса, Україна з 30 до 31 жовтня 2019 року.

У заході взяли участь понад 50 осіб, які представляли 20 організацій із 12 держав, а саме: Австрії, Білорусі, Бельгії, Великобританії, Казахстану, Киргизької Республіки, Литви, Молдови, Франції, Сполучених Штатів Америки, України і Швейцарії.

21 [object object] Регіональний економічний діалог МСЕ з питань інформаційно-комунікаційних технологій для країн Європи і СНД (РЕД-2019) 21

РЕД-2019 проводився в межах регіональної ініціативи МСЕ для Європи «Інфраструктура широкосмугового зв’язку, радіомовлення і управління використанням спектра» та регіональної ініціативи МСЕ для СНД «Сприяння інноваціям та партнерству у сфері впровадження технологій «Інтернету речей» і їх взаємодії у мережах електрозв’язку», прийнятих Всесвітньою конференцією МСЕ з розвитку електрозв’язку 2017 року (ВКРЕ-17). Ці регіональні ініціативи орієнтовані, зокрема, на обмін прикладами країнового і регіонального передового досвіду, а також на проведення досліджень конкретних ситуацій, присвячених регуляторним і економічним інструментам стимулювання динаміки ринку.

РЕД-2019 було присвячено, між іншим, економічним наслідкам майбутніх технологій і їх застосуванню для досягнення цілей у галузі сталого розвитку, а також прогресу в галузі регуляторних стратегій калькуляції витрат, ціноутворення і бізнес-моделей в цифровій економіці.

Діалог проводився російською та англійською мовами з організацією синхронного перекладу. На заході було представлено 20 доповідей експертами міжнародних організацій, державних органів, навчальних закладів та громадських і приватних організацій.

Під час урочистого відкриття діалогу з вітальною промовою виступили: Петро Воробієнко  – ректор ОНАЗ ім. О.С. Попова, Ярослав Пондер – глава відділення МСЕ для країн Європи, Володимир Коляденко – віце-президент Київської торговельно-промислової палати і Анатолій Васильєв – керівник відділу взаємодії з підприємствами морегосподарського комплексу і зв’язку Управління транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації.

Також учасникам було зачитано звернення голови Комітету з питань цифрової трансформації Верховної Ради України Михайла Крячка, а також звернення заступника міністра цифрової трансформації України Олександра Борнякова.22 [object object] Регіональний економічний діалог МСЕ з питань інформаційно-комунікаційних технологій для країн Європи і СНД (РЕД-2019) 22

У межах першого дня роботи (30 жовтня 2019 р.) було заслухано 13 доповідей, охоплених трьома сесіями:

– сесія 1 «Політичні, регуляторні та економічні підходи в цифровий екосистемі на шляху до досягнення ЦУР» (модератор – Вадим Каптур):

– сесія 2 «Стимули для розвитку інвестиційних та ділових можливостей у галузі цифрових послуг» (модератор – Фарід Нахлі):

– сесія 3 «Прогрес у питаннях регуляторних стратегій калькуляції витрат і ціноутворення в цифровій економіці» (модератор – Хоакін Рестрепо):

На другий день роботи (31 жовтня 2019) було заслухано 7 доповідей у межах однієї сесії:

– сесія 4 «Розвиток та спільне використання інфраструктури – економічні і регуляторні дії» (модератор – Євген Соловйов):

Також у цей день (31 жовтня 2019) відбувся круглий стіл на тему відкритих інноваційних і нових бізнес-моделей спільно з сесією з обміну знаннями між експертами дослідних комісій ITU-D і ITU-T (модератор – Ярослав Пондер) у межах якого було зроблено висновки і рекомендації діалогу.

Під час церемонії закриття семінару з заключним словом виступили: Петро Воробієнко – ректор ОНАЗ ім. О.С. Попова і Ярослав Пондер – глава відділення МСЕ для країн Європи. Також учасникам семінару було вручено пам’ятні сертифікати з підписом ректора ОНАЗ ім. О. С. Попова.

Учасники РЕД-2019 відзначили:

1) актуальність проведеного заходу;

2) практичну значимість представлених доповідей для міжнародних організацій, міністерств і відомств, вищих навчальних закладів, науково-дослідних організацій, виробників обладнання і операторів телекомунікацій – матеріали заходу можуть бути використані учасниками в їх професійній діяльності;

3) необхідність розробки нових економічних підходів у цифровій екосистемі, спрямованих на досягнення цілей сталого розвитку ООН до 2030 року;

4) необхідність удосконалення процесу створення нових стимулів і додаткових цінностей для формування сприятливого інвестиційного клімату в галузі цифрових послуг;

5) важливість досліджень спрямованих на удосконалення наявних і створення нових ефективних механізмів тарифоутворення в електрозв’язку / ІКТ, включно з розробкою нових стратегій і тактичних прийомів при встановленні тарифів на інноваційні послуги в електрозв’язку / ІКТ;

6) необхідність удосконалення законодавчої бази, яка регламентує регулювання цін і тарифів в електрозв’язку / ІКТ;

7) важливість міжнародного співробітництва з метою обміну досвідом у галузі тарифоутворення;

8) практичну значимість проведеного під час заходу обміну думками і досвідом;

9) необхідність розробки нових, сучасних моделей і методів спільного розгортання і використання інфраструктури електрозв’язку / ІКТ, зокрема з інфраструктурою транспорту та енергетики;

10) необхідно активізувати зусилля з узгодження меж впливу RF-EMF на основі міжнародних керівних принципів, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Міжнародним союзом електрозв’язку (МСЕ) і Міжнародною комісією із захисту від неіонізуючого випромінювання (ICNIRP);

11) переваги комерційної інфраструктури та спільного використання спектра, а також те, що зусилля з досягнення більшої можливості підключення до мобільного Інтернету повинні ефективно підтримуватися регулювальними органами, політиками і міжнародним співтовариством;

12) необхідність продовження практики проведення семінарів, форумів та конференцій МСЕ з проблем тарифоутворення в електрозв’язку / ІКТ.

Учасники висловлюють щиру подяку модераторам і доповідачам РЕД-2019, а також керівництву і співробітникам Міжнародного союзу електрозв’язку і Одеській національній академії зв’язку ім. О. С. Попова за відмінну організацію та проведення заходу.

Додаткові матеріали:

  1. Презентації

  2. Фотографії

  3. Архів веб-трансляції:

    1. День 1

    2. День 2

  4. Веб-сайт заходу