Представник ОНАЗ ім. О.С. Попова очолив міжнародну експертну групу з питань стратегії та політики для розгортання широкосмугового зв’язку в країнах, що розвиваються

Представник ОНАЗ ім. О.С. Попова очолив міжнародну експертну групу з питань стратегії та політики для розгортання широкосмугового зв’язку в країнах, що розвиваються

В період з 30 квітня по 4 травня 2018 року проректор з наукової роботи ОНАЗ ім. О.С. Попова Вадим Каптур взяв участь в роботі Дослідницької комісії 1  Сектору розвитку Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ), засідання якої відбулося в м. Женева, Швейцарія.

Загалом в роботі засідання взяло участь 160 учасників з 70 країн світу.

Під час Всесвітньої конференції з розвитку електрозв’язку 2017 року Каптура В.А. було обрано заступником голови цієї Дослідницької комісії.

За поданням Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Вадима Каптура було обрано спів-доповідачем з дослідницького Питання 1/1 «Стратегії та політика для розгортання широкосмугового зв’язку в країнах, що розвиваються» Дослідницької комісії 1 Сектору розвитку МСЕ у дослідницькому періоді 2018-2021 років.

Перед відповідною групою з 14 дослідників, яку очолив Каптур В.А.,  поставлено завдання аналізу найкращих практик застосування стратегічних та регуляторних механізмів, що сприяють розвитку широкосмугового доступу по всьому світу. Кінцевий звіт має бути представлений групою у 2021 році, однак протягом 2018-2021 років групою також заплановано проведення низки семінарів-практикумів з проблем розвитку широкосмугового доступу, а також інших дослідницьких заходів.

До складу групи, очолюваної представником ОНАЗ ім. О.С. Попова входять провідні науковці та представники регуляторних та керівних органів в галузі телекомунікацій з таких країн, як: Кенія, Малі, Конго, Центральна Африканська Республіка, Буркіна-Фасо, Сенегал, Гаїті, Сполучені Штати Америки, Алжир, Бутан, Китай та Туреччина.

Під час першого засідання групи доповідача, яке відбулося 1 травня 2018 року було розглянуто 25 вхідних документів, представлено робочий план групи, проект попереднього змісту та розподіл обов’язків між спів-доповідачами та заступниками доповідача з Питання 1/1. Також під час засідання з Питання 1/1  представник ОНАЗ ім. О.С.Попова презентував учасникам зібрання систему BroadbandCalculator.info, яку було розроблено Академією за підтримки МСЕ.

Наступне засідання групи доповідача з Питання 1/1 відбудеться у вересні-жовтні 2018 року.

40899440145_b07c5c33f6_o  Представник ОНАЗ ім. О.С. Попова очолив міжнародну експертну групу з питань стратегії та політики для розгортання широкосмугового зв’язку в країнах, що розвиваються 40899440145 b07c5c33f6 o