ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ЗВ’ЯЗКУ ІМ. О. С. ПОПОВА ВИСТУПИЛА ПАРТНЕРОМ У ПРОВЕДЕННІ ФОРУМУ МСЕ ІЗ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТ

Форум щодо захисту дитини в онлайновому середовищі для Регіону СНД(СОР), який відбувся 27 жовтня 2020 року.Форум був організований Міжнародним союзом електрозв’язку спільно з Інститутом ЮНЕСКО з інформаційних технологій в освіті при партнерстві ОНАЗ ім. О.С. Попова.

Основною метою форуму була широка презентація в регіоні СНД випущених 23 червня 2020 року Міжнародним союзом електрозв’язку нових Керівних настанов щодо захисту дитини в онлайновому середовищі для директивних органів, галузі, батьків і педагогів, а також для дітей. Онлайн-діалог у межах форуму був присвячений реальному використанню та впровадженню керівних настанов щодо захисту дитини в онлайновому середовищі та став гарною нагодою для поглибленого аналізу й обговорення підходів і політики в області захисту дитини в онлайновому середовищі.

Форум призначався для представників центральних органів виконавчої влади, регуляторних органів, телекомунікаційних операторів, виробників телекомунікаційного обладнання, розробників програмного забезпечення, вищих і загальноосвітніх навчальних закладів, наукових і проектних інститутів та інших зацікавлених організацій держав-членів, членів секторів і асоційованих членів МСЕ.

Ключові теми форуму:

• Діяльність щодо захисту дитини в онлайновому середовищі на глобальному рівні;
  • Регіональний підхід і національний досвід: рекомендації для директивних органів і галузі;
  • Регіональний підхід і національний досвід: рекомендації для батьків, вчителів і дітей.

У ході форуму було представлено оновлений з урахуванням пропозицій членів МСЕ з регіону СНД «Навчальний дистанційний курс безпечного користування ресурсами мережі інтернет», розроблений Регіональним відділенням МСЕ для регіону СНД спільно з Одеською національною академією зв’язку імені О. С. Попова(доступний на: https://onlinesafety.info).

Навчальний дистанційний курс безпечного користування ресурсами мережі інтернет https://onlinesafety.info представив Вадим Каптур, проректор з наукової роботи Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова.

Усього для участі у форумі зареєструвалося 120 учасників з 14 країн, а саме: Азербайджан, Албанія Індія, Корея, Молдова, Об’єднані Арабські Емірати, Республіка Білорусь, Республіка Казахстан, Республіка Киргизстан, Росія, Туркменістан, Узбекистан, Україна Швейцарія. Понад 80 учасників взяли участь онлайн.

У ході заходу виступили 4 доповідачі, а в панельній дискусії взяли участь 16 осіб. Детальну інформацію, що стосується форуму, включно з програмою, списком доповідачів, фотографій, а також презентацій можна знайти на сайті заходу. Доповідачі та учасники форуму з радістю поділилися своїм досвідом і напрацюваннями щодо захисту дітей в онлайновому середовищі.