“Музика в архітектурі”

30 січня 2019 р. в читальній залі наукових працівників було проведено годину цікавих повідомлень із циклу «Вулиці Одеси розповідають»: Франц Йосипович Моранді (1811-1894) – одеський архітектор, педагог, суспільний діяч.

Перед студентами ННІ ІК та ПІ  виступили співробітники бібліотеки:

morandi1   morandi1

Завідувач бібліотеки – Грищенко Олена Леонтіївна зі вступною промовою про видатних  архітекторів Одеси: Ф. Бофо, Г. Торічеллі, О. Бернардацці, Дж. Фраполлі.

morandi2   morandi2

Провідний бібліотекар – Сокотуха Теодосія Семенівна розповіла про життєвий шлях та про кар’єру архітектора італійського походження Франца Йосиповича Моранді.

Серед його творчих досягнень цілий ряд здійсненних в Одесі проектів: проект будівлі головної синагоги (1843), проект Вознесенської церкви на 9-й станції Великого Фонтану та ін.  Франц Йосипович Моранді  розробив генеральний план забудови міста, який був затверджений імператором у 1849 році  У ньому були намічені нові казарми, Конний ринок, Нове християнське та Слобідське кладовища, забудова набережної під Приморським бульваром, благоустрій Театральної площі, реконструкція Олександрівського проспекту та  багато іншого.

morandi3   morandi3

Захід супроводжувався відеопрезентацією, а також було презентовано книжкову виставку «Музика в архітектурі», присвячену життєвому і творчому шляху великого італійця.

Студенти були зацікавлені новими фактами з історії Одеси та ставили багато питань, які стосувались даної теми.