Міжнародний союз електрозв’язку

Міжнародний союз електрозв’язку

Міжнародний союз електрозв’язку (МСЕ) спільно з Одеською національною академією зв’язку (ОНАЗ) ім. А.С. Попова Міністерства освіти і науки України провели Регіональний семінар МСЕ для країн Європи і СНД з питань розвитку електронної охорони здоров’я в м. Одеса, Україна в період з 17 по 19 жовтня 2018 року.

У семінарі взяли участь понад 40 осіб, які представляли 22 організації з 12 країн, а саме: Австрійської Республіки, Республіки Білорусь, Греції, Ірану, Киргизької Республіки, Республіки Молдова, Словенії, Сполучених Штатів Америки, Туреччини, України, Швейцарії та Японії.

Колективне фото учасників семінару [object object] Міжнародний союз електрозв’язку

Колективне фото учасників семінару

Семінар був присвячений таким актуальним питанням: роль міжнародних організацій і держави в питаннях розвитку електронної охорони здоров’я; нормативно-правове регулювання питань розвитку електронної охорони здоров’я в країнах Європи та СНД; розробка технічних рішень в області електронної охорони здоров’я, включаючи телемедицину; актуальні проблеми проектування систем e-Health, включаючи телемедичні мережі; підготовка людських ресурсів, включаючи підвищення компетентності в сфері електронної охорони здоров’я; вплив електрозв’язку / ІКТ на здоров’я людини; перспективи розвитку електронної охорони здоров’я.

Семінар проводився російською та англійською мовами з організацією синхронного перекладу. На семінарі було представлено 22 доповіді експертами міжнародних організацій, державних органів, навчальних закладів та громадських і приватних організацій.

В ході урочистого відкриття семінару з вітальною промовою виступили: Вадим Каптур (проректор з наукової роботи ОНАЗ ім. О.С. Попова), Фарід Нахлі (координатор програм Регіонального відділення МСЕ для країн СНД), Надія Гончаренко (перший заступник директора департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради), а також Григорій Тяпкін (директор комунального некомерційного підприємства інформаційно-медичного стану Одеської обласної ради). Для учасників були зачитані привітання від імені Олександра Данченка (голова комітету з питань інформатизації та зв’язку Верховної Ради України) та Станіслава Шнайдера (директор Інституту стоматології та щелепно-лицевої хірургії НАМН України).

Також з відеозверненням виступив директор бюро стандартизації електрозв’язку МСЕ Чесуб Лі.

Урочисте відкриття семінару [object object] Міжнародний союз електрозв’язку

Урочисте відкриття семінару

 

Сесія 1 «Роль урядів і міжнародних організацій в розвитку електронної охорони здоров’я» (модератор – Вадим Каптур):

Сесія 2 «Регулювання розвитку електронної охорони здоров’я в країнах Європи та СНД» (модератор – Фарід Нахлі):

Сесія 3 «Розробка технічних рішень в області електронної охорони здоров’я, включаючи телемедицину» (модератор – Орозобек Кайиков):Сесія 2 «Регулювання розвитку електронної охорони здоров’я в країнах Європи та СНД» (модератор – Фарід Нахлі):

Сесія 4 «Актуальні проблеми проектування систем електронної охорони здоров’я, включаючи телемедичні мережі» (модератор – Андрій Унтіла):

Доповідачі Сесії 4

Сесія 5 «Вплив електрозв’язку / ІКТ на здоров’я людини» (модератор – Владислав Кумиш);
Сесія 6 «Підготовка людських ресурсів в сфері електронної охорони здоров’я» (модератор – Базиль Спіропулос).

Доповідачі Сесій 5 та  6

Також в цей день (19 жовтня 2018) відбувся круглий стіл «Перспективи розвитку електронного охорони здоров’я» (модератор – Петро Воробієнко) в рамках якого були вироблені висновки і рекомендації семінару.

В ході церемонії закриття семінару з прикінцевим словом виступили: Петро Воробієнко (ректор ОНАЗ ім. О.С. Попова) і Фарід Нахлі (координатор програм Регіонального офісу МСЕ для країн СНД). Також учасникам семінару були вручені пам’ятні сертифікати за підписом ректора ОНАЗ ім. А.С. Попова.

 1. Додаткові матеріали:

 2. Презентації

 3. Фотографії

  1. Архів веб-трансляції

  2. День 1 (Часть 1, Часть 2)

  3. День 2 (Часть 1, Часть 2)

  4. День 3

 4. Інтерв’ю та сюжети в засобах масової інформації:

  1. Новини ГРАД

  2. ГЛАС (Одеса)

  3. Вести Одеса / Гості Фарід Нахлі та Вадим Каптур

  4. Репортер (Одеса)

 Веб-сайт семінару