Міжнародна Олімпіада та конференція із захисту інформаційного простору

З 29 до 30 жовтня на базі Одеської національної академії зв’язку ім. О. С. Попова відбулися важливі науково-технічні заходи:

– Міжнародна студентська Олімпіада «Шляхи та механізми захисту інформаційного простору України від шкідливих інформаційно-психологічних впливів»

– IV Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми та шляхи захисту інформаційно-психологічної і духовної безпеки особи, суспільства, держави»

Головними завданнями олімпіади є:

• розгляд широкого спектру реальних та потенційних загроз інформаційно-психологічній безпеці держави, суспільства і окремої особи;
  • формування критичного мислення серед студентів і курсантів;
  • розробка рекомендацій щодо вдосконалення навчального процесу для підготовки фахівців із захисту інформаційного простору;
  • визначення ролі і місця закладів вищої освіти та науково-дослідних закладів у забезпеченні інформаційно-психологічної безпеки держави.

На думку організаторів такі олімпіади потрібні для підготовки висококваліфікованих фахівців (державних службовців, політологів, правознавців, соціологів, психологів, журналістів, представників силових відомств) та для формування критичного мислення серед широких верств населення.

У межах олімпіади були представлені цікаві та дуже важливі доповіді на теми, пов’язані із захистом інформаційного простору. В олімпіаді взяли участь представники провідних ЗВО України, Білорусі, Казахстану, Польщі та Грузії.

За результатами оцінювання команда ОНАЗ ім. О. С. Попова “Альфа”, під керівництвом директора  КБКіРТ – д.т.н., проф. Васіліу Є.В. посіла перше місце в командному змаганні, а студентка другого курсу напрямку 125 “Кібербезпека” Єрьоменко Ксенія – перше в індивідуальних змаганнях.

Крім того, 30 жовтня відбулася науково-технічна конференція «Проблеми та шляхи захисту інформаційно-психологічної і духовної безпеки особи, суспільства, держави», на якій були представлені актуальні дослідження стосовно захисту інформаційно-психологічної та духовної складових національної безпеки.