Круглий стіл кафедри ПС та СК. Тема: Етно-національне відродження українців та діяльність Української Греко-Католицької Церкви
10.10.2017 року в на кафедрі ПС та СК проведено круглий стіл на тему «Етно-національне відродження українців та діяльність Української Греко-Католицької Церкви» на честь 125-ліття з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. Ключовими темами зустрічі стали: діяльність та життя духовного будівничого української нації – митрополита Андрія Шептицького; життєвий шлях та шлях духовного служіння Патріарха Й.Сліпого; патріарх Йосиф як науковець, пастир та служитель єдності Церкви та народу; діяльність та життя Архієпископа УГКЦ Любомира Гузара.
Студенти 1 курсу групи СЦ-1.1 задалися питаннями «Що об’єднує згадані історичні постаті, окрім того, що йдеться про знакових релігійних діячів України?» Висновок, до якого прийшли присутні: перш за все − те, що діяльність А. Шептицького, Й.Сліпого та Л.Гузара у духовно-моральній сфері та спадщина їхнього релігійного служіння спричинила суттєвий вплив на розвиток різних аспектів суспільного життя України у дуже складні часи.
Іван Франко писав, що внаслідок особливостей історичного розвитку в українській спільноті процес формування національної ідентичності та розвитку національного руху під впливом інтелігенції був тісно пов’язаний з духовенством, «бо ніякої другої інтелігенції у нас просто не
було». УГКЦ стала важливим консолідуючим чинником і духовною опорою у змаганнях за українську державність. А патріарх Йосип це
взагалі одна із символічних постатей ХХ століття не тільки для греко-католиків, а й для всіх українців.

DSC_0374 [object object] Останні події DSC 0374

DSC_0394 [object object] Останні події DSC 0394  DSC_0398 [object object] Останні події DSC 0398

DSC_0407 [object object] Останні події DSC 0407  DSC_0415 [object object] Останні події DSC 0415

DSC_0373 [object object] Останні події DSC 0373  DSC_0423 [object object] Останні події DSC 0423

Участь у ХХІ книжковому фестивалі ім. М.С. Грушевського «Відродження української державності»
28.09.17 студенти груп РЗГ-1, РЗГ-2, Сц-3 прийняли участь у ХХІ книжковому фестивалі ім. М.С. Грушевського «Відродження української державності», що проходила в  Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського. Найбільшу зацікавленість викликали зустріч-бесіда з Ю. Работіним – головою-секретарем Одеської регіональної організації Спілки журналістів України та презентація пересувної виставки «Нам пора для України жить!»: події Української революції 1917-1921 рр. на Одещині», яку представив Слюсар Ю.О., заступник директора з наукової роботи Одеського історико-краєзнавчого музею. Яскраві емоційні враження залишили віртуальна виставка «Михайло Грушевський – фундатор української державності», книжкова виставка «Невідомі сторінки життя Михайла Грушевського» та виставки раритетних видань з фондів книгосховища «Незалежність і слава України».

4 [object object] Останні події 4 2

6 [object object] Останні події 6 1  5 [object object] Останні події 5 1

3 [object object] Останні події 3 4  2 [object object] Останні події 2 4

1 [object object] Останні події 1 3  

ОЗНАЙОМЧИЙ БРИФІНГ на тему «Залучення студентів – журналістів до освітніх та громадських проектів»
14.09.17 на кафедрі ПС та СК сумісно з Центром інноваційних технологій та практики ОНАЗ ім. О.С.Попова для студентів 1 курсу спеціальності «Журналістика» відбувся ознайомчий брифінг на тему «Залучення студентів – журналістів до освітніх та громадських проектів». Модератор проекту та наставник групи РЗГ 1.01 – к.філос.н, доц. О.С.Павлова. Присутні обговорили питання нової ролі журналістики у нашому суспільстві, можливі сучасні виклики, які змінюють професійне самовизначення журналіста та зріст етичної відповідальності працівників слова під час демократичних змін в країні.

4 [object object] Останні події 4 1

3 [object object] Останні події 3 3 2 [object object] Останні події 2 3 1 [object object] Останні події 1 2

1.09.2017 року викладачі та співробітники кафедри ПС та СК взяли участь у проведенні Дня знань та урочистої церемонії «Посвята у студенти» для першокурсників. День знань для працівників освіти це особливе та хвилююче свято. Знову, як в перший раз – в студентську аудиторію! Усі працівники кафедри радять: «Першокурсник,  тебе чекає стільки невідомого, перш за все – це можливість спробувати себе у нових обставинах, у новому студентському житті, у нових професійних знаннях!» Та бажають студентам, які  ступили до ОНАЗ ім. О.С.Попова, щоб студентство стало одним з найцікавіших періодів життя. Педагогам нашої Академії бажаємо, щоб кожен день праці в аудиторії проходив із задоволенням, а новий навчальний 2017-2018 рік став для всіх нас часом звершень і відкриттів». Вперед!

4_10917 [object object] Останні події 4 10917

1_1_09_17 [object object] Останні події 1 1 09 17  6_10917 [object object] Останні події 6 10917  2_1_09_17 [object object] Останні події 2 1 09 17

Круглий стіл до 125 річниці з дня народження Патріарха УГКЦ Йосипа Сліпого в ОНАЗ ім. О.С. Попова.

13 лютого 2017 року в Одеській національній академії зв’язку ім. О.С. Попова проведено круглий стіл до 125 річниці з дня народження Патріарха УГКЦ Йосипа Сліпого за темою «Він простелив свободу сучасній Україні». Девізом зустрічі лунали слова Патріарха Йосипа «Шануючи своє минуле, ти ростеш у своїй могутності і славі!».

Студенти перших курсів Навчально-наукового інституту проблем інформаційного суспільства доповіли про складний життєвий шлях Отця української греко-католицької церкви у часи сталінської ідеологічної інтервенції в Україні, його духовний подвиг у часи сибірського заслання протягом 18 років. Йосип Сліпий дивував своїх сучасників надзвичайним оптимізмом, працездатністю, далекоглядністю.

В доповідях надана всебічна характеристика діяльності Й. Сліпого, яка охоплювала не лише церковне служіння, але й наукову, культурно-просвітницьку сфери, виховання молоді в дусі християнської моралі й української національної ідеї.

Окремо охарактеризовано еміграційний період життя патріарха, коли він протягом 21 року своїми рішучими діями захищав Україну та її Церкву. Тим самим патріарх Й.Сліпий наблизив шлях до української державності. Основний його подвиг полягає в тому, що він зламав помилковий стереотип щодо пізнання України та її історії. Для цього він писав безліч книг, статей (лише в Римі видано 13 томів його публікацій), виступав на радіо, розкривав факти порушення прав людини в Україні і каторжне життя політв’язнів, взагалі, засуджував безпорадну долю українців в ХХ столітті.

Згода і єдність — то найвища ідея для розбудови церкви і держави, усвідомлював Йосиф Сліпий. Тому він навчав: «Народе мій, стань уже раз собою! Позбудься своєї вікової недуги сварів і чварів, вислуговування чужим.. Отрясися од своїх вікових недостач, стань на свої ноги в Україні і на поселеннях, піднеси свою голову, випростуй свої рамена… Покажи свою силу і вдячність, бо, шануючи своє минуле, ти ростеш у своїй могутності і славі!» (Голос України. — 1992. — Ч.62).

Проведення круглого столу супроводжувалося  демонстрацією відео-фільму «Йосип Сліпий: молитва за Україну» (https://zhyve.tv/video/757-yosyp-slipyy-molytva-za-ukraynu/). Студенти показали своє поглиблене зацікавлення цією темою.

1_курс_ИУК [object object] Останні події 1


Практико-тематична екскурсія в бібліотеку ім. Костянтина Паустовського для студентів-журналістів

7 лютого 2017 року для студентів 1 і 2 курсів спеціалізації «Реклама і зв’язки з громадськістю» Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова було проведено заняття, що інтегрувало у собі практичний урок і екскурсію в гості до майстрів слова і хранителів безцінної мудрості – бібліотеку-музей ім. К.Г.Паустовського.

Мета заняття – розвиток у майбутніх спеціалістів рекламної справи професійно-пошукового інтересу на прикладах літературної творчості репортера, журналіста, класика англійської літератури і найбільш шануємого при житті – письменника Ч.Діккенса. Захід проходив на честь 205-річниці з дня народження англійського літератора.

 мы в бибке_вместе [object object] Останні подіїМы_в бибке2 [object object] Останні події                   2

З вступним словом перед аудиторією виступила завідувач бібліотеки-філії Карина Апаринова. Вона познайомила студентів з книжковою експозицією, яка відображає життєвий і творчий шлях письменника. В заході брали участь артистка Одеської державної філармонії, майстер художнього слова Лариса Хоніч, яка розповіла про літературну діяльність Ч.Диккенса, формування його поглядів і складний професійний шлях письменника. Доповідь супроводжувала жива фортепіанна музика англійських композиторів у виконанні концертмейстера Євгенії Воюцької.

На практико-тематичному заході була використана спеціально підібрана аудиіо-візуальна низка мальовничого слайд-шоу. Був продемонстрований документальний фільм про життя і творчість Чарльза Діккенса.

Студентів Одеської національної академії зв’язку знайомили з історією створення бібліотеки. У ювілейний рік Костянтина Георгійовича Паустовського, співробітники бібліотеки провели для майбутніх журналістів тематичну фото-екскурсію. У виконанні актриси Л. Хонич пролунав твір «Кошик з ялинковими шишками» під музику Едварда Гріга у виконанні Є. Воюцької. Був представлений рекламне буктрейлер-оповідання.

Бібліотекарі змогли довести молоді, що професійна майстерність, працелюбність у сукупності з людяністю, добротою і справедливістю дуже важливі в літературній творчості.

Ч_диккенс [object object] Останні події Диккенс_Ч_програмка [object object] Останні події
Диккен_Ч_титул книги [object object] Останні події ДИККЕНС_Ч [object object] Останні події

Студентське  культуре  життя в лютому-березні  2016 року наповнено  захоплюючими подіями:

1.    Тренінг для студентів «Сучасна медіа-грамотність» спільно з громадск. організацією «Соціальний Всесвіт» (socsvit.org) і студентами гр.Соц-1, РЗГ-1, Соц-2, Соц-3 (21.02.2016р.).

2.    Круглий стіл «Леся Українка та її родинне коло», присвячений 145-рок. від дня народження  української діячки (25.02.2016 р.) зі студентами РЗГ-1.

3.    Театралізована літературна зустріч присвячена 145-рок. від дня народження Л.Українки (26.02.2016 р.) спільно  з працівниками бібліотеки ОНАЗ і студентами РЗГ-1 та Соц-1.

4.    Доповідь в програмі Шевченківських читань «Слова його лились, текли і  в серце падали глибоко…» в ОННБ (10.03.2016 р.) спільно зі студентами  Соц- 2.

5.    Творча зустріч з шевченкознавцем доцентом ОНМА Дьяченко В.І., за темою  – «Мій Шевченко» (18.03.2016 р.) і студентами РЗГ-1 та Соц-1 спільно з працівниками бібліотеки ОНАЗ.

6.    Тематично-професійная екскурсія «Організація рекламної та PR діяльності в ОННБ» для студентів 1 курсу, спец. «Реклама та PR» (29.03.2016 р.).

Декілька фото подій.

Книги_л_рекламе [object object] Останні подіїВ биб_ке_сподарками [object object] Останні події

Ми в  Одеській науковій бібліотеці.

IMG_1059 [object object] Останні події IMG 1059IMG_1055 [object object] Останні події IMG 1055

Ми на творчій зустрічі з шевченкознавцем, доцентом ОНМА Дьяченком Василем Івановичем .

Студентське життя в ННІ ПІС  дає широкі можливості для реалізації свого творчого потенціалу!