Кафедра фізичного виховання проводить цілу низку спортивно-масових заходів: спартакіади, спортивні вечори, товариські зустрічі.

У нашому вузі за 9-ти видами спорту проводяться три спартакіади: спартакіада І курсу, спартакіада між факультетами (інститутами) та спартакіада гуртожитків. У цих змаганнях можуть брати участь всі бажаючі. На кожному факультеті (інституті) і гуртожитку викладачами нашої кафедри комплектуються студентські команди за видами спорту. Переможці усіх змагань нагороджуються почесними грамотами і медалями. Щорічно у відповідних змаганнях за різними видами спорту приймають участь понад 500 студентів різних факультетів та інститутів.

В академії щорічно проводяться спортивні вечори присвячені: «Дню захисника вітчизни»; «Міжнародному дню студента»; «Всесвітньому дню здоров’я» та ін.

Впродовж навчального року проводяться товариські зустрічі з ігрових видів спорту (волейбол, баскетбол, футбол та ін.) зі збірними командами інших учбових закладів.

З метою підвищення рівня спортивної кваліфікації студентів-спортсменів викладачами нашої кафедри організовується колективне відвідування різних змагань рівня чемпіонатів України та міжнародного значення.

Викладачі нашої кафедри приймають активну участь у виховній роботі зі студентами, які мешкають у гуртожитках Академії.