НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ІНФОКОМУНІКАЦІЙ ТА ПРОГРАМНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ

Система виховної роботи в ННІ ІКПІ орієнтована на формування особистості, громадянина та професіонала. Виховний процес містить у собі індивідуальний підхід і стимулює здібності до саморозвитку й самовиховання. В ННІ ІКПІ існує система кураторства, яка передбачає призначення кураторів для студентських груп 1-го і 2-го курсів. Таланти наших студентів відомі всім прихильникам самодіяльності та КВК. Так команда першокурсників ННІ ІКПІ минулого року зайняла І місце в конкурсі талантів «Студентська зима».

Найбільш цікавим конкурсом, в якому приймають участь наші студентки є конкурс «Зірка Академії». В 2018 році звання «Зірка Академії –2018» та «Міс Шарм» виборола Горбачова Ганна – студентка ННІ Інфокомунікацій та програмної інженерії.

Студенти ННІ ІКПІ активно приймають участь у підготовці та проведенні академічних культурно-масових заходів, таких як «День Академії», «День працівників радіо, телебачення та зв’язку», «День студента», «День ННІ ІКПІ» та ін.

Виховна робота в інституті проводиться на усіх курсах. На першому, другому курсах і на третьому курсі у групах ІКК, а також у групах іноземних студентів призначаються куратори. У 2018/2019 навчальному році в інституті працювало 17 кураторів з числа викладачів кафедр факультету. Координацію роботи кураторів проводить Інститут.

На протязі року куратори на зустрічах з групами систематично розглядали питання успішності та поведінки студентів. Крім того розглядалися побутові проблеми студентів у гуртожитку. Таким чином основним напрямком роботи куратора є аналіз відвідування і успішності студентів навчальної групи, який був відображений кураторами в щомісячному звіті наданому в деканат. Робота кураторів на факультеті грає позитивну роль в поліпшенні навчального та виховного процесів в Академії.

У 2018-2019 навчальному році на засіданнях ради інституту ІКПІ розглядалися питання роботи кураторів, необхідність регулярних перевірок гуртожитків за графіком і чергувань у гуртожитках за дорученнями директора/заст. директора.

Велика робота була проведена при поселенні студентів у гуртожитки. У гуртожитках №1, №2, №3 і №4 коридорна система розташування кімнат (до 20 кімнат на поверсі), в гуртожитку №5 – блокова (8-9 кімнат на поверсі). Проживання дівчаток і хлопчиків розділено по блокам/поверхам.

Студенти проживають у гуртожитку на підставі Договору про проживання, керуючись Правилами проживання в гуртожитку (Положення про студентський гуртожиток 2019р.). На кожному поверсі/блоці були обрані старости. Всі студенти, які проживають у гуртожитку беруть участь у господарських роботах (підтримка чистоти і порядку). Складається графік чергувань.

Щомісяця в гуртожитках проводяться суботники. Куратори та координатор з виховної роботи контролюють проведення цих суботників.

Регулярно проводяться перевірки санітарного стану кімнат і блоків гуртожитків Академії викладачами кафедр ННІ ІКПІ.

За участю студентів було проведено ряд заходів по підтримці санітарного стану гуртожитків та навчальних корпусів (суботники, прибирання снігу і т.ін.), передбачених керівництвом Академії.

Студенти інституту ІКПІ беруть активну участь у культурно–масових заходах, які проводяться в академії: «Студентська зима », «Спортивне свято в ОНАЗ», «Новорічний бал», «Свято весни в ОНАЗ», «Зірка академії»,  «День зв’язківця»,«Студентська зима».

Протягом навчального року для студентів першого курсу спільно з ЦГО та Р проводяться відкриті лекції за наступними тематиками:

– «день гігієнічних знань»;

– «про шкоду паління»;

– «я маю право голосу»;

– «про донорство»;

– «літературна зустріч»;

– «конкурс читців віршів»;

– «вся правда про наркотики»;

– «конкурс роликів про шкоду паління».

Студентами Інституту було підготовлено і проведено Урочисте вручення дипломів магістрів та спеціалістів 2019 року.

Велике значення в організації навчально–виховного процесу, має впровадження іменних стипендій Академії для кращих студентів – відмінників навчання, які виявили себе у науковій та громадській роботі. Нині в інституті такі стипендії отримують 4 студенти:

– стипендію Президента України – 2;

– стипендію Верховної Ради України – 2.