НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ІНФОКОМУНІКАЦІЙ ТА ПРОГРАМНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ

В ННІ ІКПІ проводиться велика робота з питання збереження, генерації та акумулювання науково-педагогічної еліти Академії. За останній рік здобувачі захистили 3 докторські дисертації і 13 кандидатських дисертацій.

Якісному навчально-методичному забезпеченню підготовки фахівців сприяє активна наукова та методична діяльність викладачів. Вчені ННІ ІКПІ за останні 5 років опублікували понад 300 наукових робіт у міжнародних та вітчизняних наукових журналах, 70 монографій, підручників, навчальних посібників, в тому числі під грифом Міністерства освіти і науки України й Міністерства транспорту та зв’язку України.

Не тільки викладачі, а й студенти під час навчання активно займаються науково-дослідною роботою під керівництвом провідних спеціалістів Академії, що реалізується в участі в конференціях молодих спеціалістів, творчих конкурсах та олімпіадах.

Серед конкурсів слід відмітити професійний конкурс оператора МТС «Професіонали майбутнього», який проводиться щорічно для бакалаврів напрямку «Телекомунікації» серед десяти ВНЗ України. Кожен рік команда МТС Академії складається переважно зі студентів         ННІ ІКПІ. Вже стала приємною традицією перемога команди МТС ОНАЗ ім. О.С. Попова. Так перемогу у Всеукраїнському конкурсі МТС Всеукраїнської програми «Професіонали майбутнього» отримано в 2007, 2009 та 2010 роках, а в 2012 році – друге місце.

У 2014 році у відбірному етапі взяли участь 25 студентів 4 курсу: Коновалов С.В., Цуманець Ю.О., Артамонов О.І., Чижова Л.О., Котельнікова Н.О.,Соловей К.М., Кушнір В.П., Мороз Ю.О., Новохацький Д.І., Макаренко Б.О., Суглобов О.О., Кузьмич Є.О., Зелінська А.В., Доброва О.О., Федоренко Ю.Ю., Кравченко І.В., Кудрик В.Ю., Трушевич А.Ю., Веремьєва Г.В., Чолак А.А., Кретова Ю.О., Щерба С.Ю., Кулішов Р.В., Сайтарли М.А., Кафтан Г.М.

Сформована команда академії у складі: Коновалов С.В., Цуманець Ю.О., Артамонов О.І., Чижова Л.О., Котельнікова Н.О. отримала диплом «За елегантність проектування».

Участь студентів у конкурсі МТС «Професіонали майбутнього» супроводжується проходженням студентами команди практики в компанії та в разі перемоги команди МТС, гарантованого працевлаштування в ПрАТ «МТС-Україна».

Студенти, які навчаються в групах «Технічної еліти», приймають участь у роботі міжнародних конференцій, серед яких конференція міжнародної спілки електрозв’язку  ITU Telecom WORD у м. Женева (Швейцарія), конференція компанії «Астра» в Люксембурзі, міжнародна конференція ITU у м. Гвадалахара (Мексика). Успішна презентація досягнень принесла перемогу нашим студентам у конкурсі інноваційних проектів «Інноваційні рішення в сучасних інфокомунікаціях», який проводився у Москві в межах V Всеросійського молодіжного форуму«Інформаційні технології в світі комунікацій».

Талановиті студенти ННІ ІКПІ в складі команди Академії приймають активну участь у всеукраїнській студентській олімпіаді з напряму «Телекомунікації», де завжди посідають призові місця. В 2012 р. перше місце посів студент 5-го курсу Мерецький А., в 2013 р. – магістри 5-го курсу Фіголь Д. та Гонсіоровський Д.

У першому турі 2015 року прийняли участь 38 студентів ННІ ІКПІ. Сформовані команди для участі у ІІ етапі у складі: Мороз Ю.О., Котельникова Н.О., Доброва О.О. (усі 4-й курс), Руденко О.О., Присяжнюк А.М., Якименко А.В., Аванесов В.Н., Яровенко Є.О., Медведникова О.В. (усі 5-й курс).

27-29 квітня 2015 року  було проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму «Телекомунікації», спеціальності «Телекомунікаційні системи та мережі», «Інформаційні мережі зв’язку»!

За підсумками ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади І місце посів: Руденко Олексій Олегович.

Команда академія посіла 3-е командне місце. Також за найкраще розв’язання завдання нагороджени Мороз Ю.О., Котельникова Н.О., Доброва О.О., Аванесов В.Н., Яровенко Є.О.

Активну участь приймають студенти інституту у різноманітних студентських олімпіадах з дисциплін «Вища математика», «Англійська мова», «Інформатика».

Активно приймають участь студенти ННІ ІКПІ в конкурсах та олімпіадах ІТ-галузі, таких як, ІТ-Планета та ІТ-Universe. Щорічно у олімпіаді «IT-Планета» виграють призові місця студенти ННІ ІКПІ за різними номінаціями: конкурс D-Link «Протоколи, сервіси та обладнання», «Адміністрування Linux», компанії NetApp  «Системи зберігання та обробки даних», «Програмування 1C:Підприємство 8», конкурс Oracle з програмування SQL, конкурс з програмування Java, конкурс InterSystems з об’єктної СКБД Caché та BI DeepSee, конкурс Cisco «Технології передачі даних у локальних та глобальних мережах», конкурс Huawei «Технології та обладнання мобільних мереж 4G (LTE)» та «Використання 1C:Бухгалтерії 8».

У 2013 році стартувала нова IT-олімпіада “IT-Universe” серед студентів технічних вищих начальних закладів. Єдиним конкурсом для студентів Академії був конкурс D-Link «Протоколи, сервіси та обладнання» в якому виграв магістр 5-го курсу Джоголик М.В.

У 2014 році магістри 5-го курсу ННІ ІКПІ Добржанський О.В. та Фіголь Д.В. виграли конкурс Cisco «Технології передачі даних у локальних та глобальних мережах», а магістри 5-го курсу Джоголик М. В. – конкурс Huawei «Технології та обладнання мобільних мереж 4G (LTE)».

У 2015 році на першому етапі взяли участь 11 студентів ННІ ІКПІ, у другому – 3, у третьому, Національному фіналі – 2.

Студенти ІКПІ показали високі результати у фінальному етапі: Федоренко Юрій Юрійович  – студент 4 курсу зайняв 3 місце у національному фіналі «ІТ-Universe» – конкурс «Адміністрування Linux», а Серенков Михайло Володимирович – студент 1 курсу посів 13 місце у національному фіналі «ІТ-Universe» – конкурс компанії D-Link «Протоколи, сервіси та обладнання».

Молоді науковці приймають активну участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з технічних наук напряму«Телекомунікації». У 2013-2014 навчальному році студенти інституту посіли перші місця, студентка 3-го курсу Цуманець Ю., магістрант 5-го курсу Шевчук Н. та першокурсник Онищенко М.

У 2014-2015 н.р. у конкурсі взяли участь 4 студенти інституту. За підсумками ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу І місце посів Константинов Михайло В’ячеславович з науковою роботою на тему: «Сжатие бинарных данных» (науковий керівник – ст.викл. Розенвассер Д.М.), ІІІ місце посів Ромащенко Владислав Валерійович з науковою роботою на тему: «Оптимізація багатомодульної конструкції осердя оптичних кабелів за критерієм мінімальної собівартості» (науковий керівник – к.т.н., доц. Степанов Д.М.) .

[object object] Наукова діяльність 5

Досягнення в науковій діяльності студентів ННІ ІКПІ відомі на межах всієї України. Так в поточному році учасники Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Комп’ютерні мережі», який проводився у Хмельницькому національному університеті, отримали перемогу, презентували свої новітні наукові розробки студенти інституту у Севастопольському національному технічному університеті на 7 міжнародній молодіжній науково-технічній конференції «Сучасні проблеми радіотехніки та телекомунікацій» та в V Міжнародній науково-технічній конференції «Проблеми телекомунікацій», яка присвячена Дню науки і Всесвітньому дню телекомунікацій в Київському Інституті Телекомунікаційних систем Національного технічного університету України «Київський Політехнічний Інститут».

Бути молодим науковцем сьогодні не тільки цікаво, але й престижно. Студенти ННІ ІКПІ, які подали наукові роботи на участь в стипендіальній програмі Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA», стали стипендіатами і приймають активну участь у діяльності молодіжного руху «Завтра. UA». За останні роки стипендіатами стали Майданович Ю. (2011 р.), Варбанець В. (2012 р.) та Золотухін Р. (2013 р.).

З метою активізації наукової роботи молодих вчених та підготовки до захисту майбутніх магістрів, які отримують можливості презентувати свої наукові досягнення, ННІ ІКПІ з 2011 році став організатором щорічної Міжнародної конференції молодих вчених «Інфокомунікації – сучасність та майбутнє». Кожного року в конференції приймають участь понад 230 доповідачів, з яких магістри ННІ ІКПІ та інших інститутів, молоді вчені з вищих навчальних закладів України, Азербайджану, Росії, Молдови та Сирії. Саме участь у конференції дає змогу магістрам отримати необхідний досвід докладів наукових робіт, спробувати себе в науковому диспуті напередодні захисту магістерських робіт.

В ході конференції 2014 р. було проведено пленарне засідання та організована робота у 7 секціях:

«Сучасні системи мобільного зв’язку та широкосмугового радіодоступу». Голова – д.т.н., проф. Cукачев Е.О.;

«Мультисервісні засоби телекомунікацій та телекомунікаційні мережі». Голова – д.т.н., проф. Ложковський А.Г.;

«Інформаційні мережі та технології». Голова − к.т.н., проф. Нікітюк Л.А.;

«Телекомунікаційні системи».  Голова – д.т.н., проф. Лісовий І.П.;

«Інформаційна безпека». Голова – д.т.н., доц. Васіліу Є.В.;

«Програмне забезпечення мереж зв’язку та телемедицина». Голова – доц. Антонов О.С.;

«Проблеми економіки та управління у сфері інфомунікацій». Голова – к.т.н., проф. Захарченко Л.А.

На конференцію було подано 247 тез доповідей. Приймали участь студенті, аспіранти, викладачі, представники телекомунікаційних компаній України та країн СНД.

У 69-й науково-технічній конференції професорсько-викладацького складу, науковців, аспірантів та студентів прийняли участь більше 20 студентів ННІ ІКПІ.

Успішне навчання та активна наукова діяльність студентів-відмінників ННІ ІКПІ забезпечує отримання іменних стипендій Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної ради України, ОНАЗ ім. О.С. Попова, ПрАТ «Укртелеком», ПрАТ «Київстар GSM», ДП «Сінєргія», «Теленер Інтернешнл Сентер АС», ім. Г.З. Сінченка, ДП «Алкатель-Лусент Україна», ТОВ «МКМ Сервіс ЛТД».