Кафедра менеджменту та маркетингу є випусковою за напрямом «Менеджмент» за спеціальностями: 7.03060101, 8.03060101 «Менеджмент організацій і адміністрування»(за видами економічної діяльності), 7.03060104, 8.03060104  «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»

По освітньо-кваліфікаційних  рівнях: бакалавр, спеціаліст, магістр.

Основні завдання, які зможе вирішувати випускник, що отримав підготовку в ОНАЗ ім. О.С. Попова за спеціальністю: «Менеджмент організацій і адміністрування (за видами економічної діяльності)», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»:

 • планувати та прогнозувати господарську діяльність підприємства;
 • проводити системний аналіз і прогноз діяльності організації за умов конкуренції, забезпечувати конкурентоспроможність;
 • здійснювати бізнес-планування, розроблення та обґрунтування напрямів та засобів розширення ринків збуту суб’єктів господарської діяльності;
 • здійснювати реалізацію управлінських рішень;
 • здійснювати управління персоналом, формування колективу та керівництво ним;
 • здійснювати формування та розвиток організаційної культури та іміджу підприємства;
 • вести загальне управління внутрішніми справами підприємства;
 • приймати відповідальні рішення на управлінському рівні.

Основні посади, на яких можна працювати після закінчення навчання за вищеназваними спеціальностями :

 • менеджер з питань комерційної діяльності та управління;
 • менеджер з підбору, забезпечення та використання персоналу;
 • фахівець з ефективності підприємництва;

–     помічник керівника підприємства (установи, організації);

 • менеджер із збуту;

–    менеджер з логістики;

 • помічник керівника підрозділів;
 • експерт з економічних питань;
 • аналітик фінансових ринків;
 • керівник функціональних підрозділів;
 • менеджер з матеріально-технічного забезпечення;
 • керівник малих підприємств.

 Основні місця роботи, де можна працювати після закінчення навчання:

 • апарат управління підприємств та організацій, зокрема у сфері ІТ та телекомунікацій;
 • банки та фінансово-кредитні установи;
 • структури центральних державних і регіональних органів управління;
 • фінансово-промислові групи;
 • консультаційні центри;
 • консалтингові організації;
 • науково-виробничо-технічні комплекси;
 • технопарки.

Випускники кафедри менеджменту та маркетингу ОНАЗ ім. О.С. Попова працюють сьогодні на таких провідних підприємствах, як: ПАТ «Укртелеком», «МТС», «Київстар», «Life», «Тримоб», «Одеський припортовий завод» та ін., є співробітниками та керівниками підрозділів провідних банків «МТБ», «Південний», «Приватбанк», «Укрсоцбанк», «Укрсиббанк».

01 Дипломне проектування та працевлаштування 01

Станкевич (Швець) Олена Вікторівна

В 2010 р. закінчила ОНАЗ ім О.С. Попова за спеціальністю «Економіка підприємства (за видами економічної діяльності)». На даний час працює у ПАТ КБ «ПриватБанк» на посаді начальника відділення.

02 Дипломне проектування та працевлаштування 02

Дімітрова Наталія Степанівна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С.Попова у 2012 р. за спеціальністю «Менеджмент організацій». Працює керівником групи організації прямих продажів Південного макрорегіона ПАТ «Укртелеком».

03 Дипломне проектування та працевлаштування 03

Ніколаєва Олександра Сергіївна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С.Попова у 2013 р. за спеціальністю «Менеджмент організацій». Працює менеджером з маркетингу в телекомунікаційній компанії СЗАО «Інтерднестрком».

04 Дипломне проектування та працевлаштування 04

Белесна Юлія Петрівна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С.Попова у 2005 р. за спеціальністю «Менеджмент організацій». Працює інженером ПрАТ «МТС».

05 Дипломне проектування та працевлаштування 05

Романенко Каріна Леонідівна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С.Попова у 2013 р. за спеціальністю «Менеджмент  організацій». Працює менеджером з маркетингу в телекомунікаційній компанії САЗО «Інтерднестрком».

06 Дипломне проектування та працевлаштування 06

Тарасенко Олександр Олександрович

Закінчив ОНАЗ ім. О.С.Попова у 2004 р. за спеціальністю «Менеджмент організацій». Працює журналістом на телеканалі «Репортер».

07 Дипломне проектування та працевлаштування 07

Козелко Тарас Богданович

Закінчив ОНАЗ ім. О.С.Попова у 2010 р. за спеціальністю «Менеджмент організацій». Працює у відділі організації роздрібної мережі  Львівська дирекція УДППЗ «Укрпошта» Інженером 1 категорії.

08 Дипломне проектування та працевлаштування 08

Атаманчук Олена Василівна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С.Попова у 2013 р. за спеціальністю «Менеджмент організацій». Працює  у Capital City Service Ltd (UK) менеджером по роботі з операторами (carrier relations manager).

09 Дипломне проектування та працевлаштування 09

Баркар Лілія Вікторівна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С.Попова у 2012 р. за спеціальністю «Економіка підприємства». Працює головним державним інспектором ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області.

10 Дипломне проектування та працевлаштування 10

Вагнер (Крапивіна)Анна Володимирівна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С. Попова у 2003 р. за спеціальністю «Менеджмент організацій». Працює  провідним спеціалістом з маркетингу ЮТУ ПрАТ «Київстар».

11 Дипломне проектування та працевлаштування 11

Жовтоножко Лілія Петрівна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С. Попова у 2004 р. за спеціальністю «Менеджмент організацій». Працює  провідним інженером відділу ціноутворення та будівництва Служби автомобільних доріг в Одеській області.

12 Дипломне проектування та працевлаштування 12

Каріза (Попова)Надія Василівна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С. Попова у 2004 р. за спеціальністю «Менеджмент організацій». Працює  провідним інженером технічного центру ЮТУ ПрАТ «МТС».

13 Дипломне проектування та працевлаштування 13

Сакун Олег Вікторович

Закінчив ОНАЗ ім. О.С. Попова у 2008 р. за спеціальністю «Економіка підприємства». Працює  провідним менеджером з питань регіонального розвитку ТОВ ПКК «Арія» генеральної підрядної організації ПрАТ «Київстар».

.

14 Дипломне проектування та працевлаштування 14

Дуденкова (Селятенко) Світлана Володимирівна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С. Попова у 2009 р. за спеціальністю «Економіка підприємства». Працює  зам. головного бухгалтера Одеського обласного онкологічного диспансеру.

15 Дипломне проектування та працевлаштування 15

Кужба (Балацька)Оксана Олександрівна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С.Попова у 2011 р. за спеціальністю «Економіка підприємства». Працює  начальником особистісного відділу Управління соціального захисту населення пгт. Комінтернівське Одеської області.

16 Дипломне проектування та працевлаштування 16

Сопінська (Мамонтова) Наталя Олександрівна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С.Попова у 2011 р. за спеціальністю «Економіка підприємства». Працює  провідним спеціалістом з персоналу ПАТ «Укртелеком».

17 Дипломне проектування та працевлаштування 17

Бутьковська (Продіус)Галина Юріївна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С.Попова у 2014 р. за спеціальністю «Менеджмент організацій». Працює  провідним менеджером з питань регіонального розвитку ТОВ ПКК «Арія» генеральної підрядної організації ПрАТ «Київстар».

18 Дипломне проектування та працевлаштування 18

Мельник Марія Іванівна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С.Попова у 2012 р. за спеціальністю «Економіка підприємства». Працює  провідним менеджером з продажів компанії «Utel».

19 Дипломне проектування та працевлаштування 19

Кашпур Альона Олександрівна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С.Попова у 2012 р. за спеціальністю «Менеджмент організацій». Місце роботи: ТОВ «ТВК ГЕОТОН» Посада: менеджер із зовнішньоекономічної діяльності

20 Дипломне проектування та працевлаштування 20

Ісаханова Юлія Вікторівна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С. Попова у 2009 році за спеціальністю «Менеджмент  організацій». Працює на посаді логіста ООО «АНТАЛ-ЭНЕРО».

21 Дипломне проектування та працевлаштування 21

Койляк Наталія Іванівна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С. Попова у 2009 р. за спеціальністю «Менеджмент організацій». Працює на посаді керівника відділу продаж  компанії «АБВ- Строй».

23 Дипломне проектування та працевлаштування 23

Сурма Лілія Олександрівна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С.Попова у 2007 р. за спеціальністю «Менеджмент організацій».  Працює приватним підприємцем.

24 Дипломне проектування та працевлаштування 24

Степаненко Тетяна Валеріївна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С. Попова у 2009 р. за спеціальністю «Менеджмент організацій». Працює у ПАТ «Укртелеком» на посаді старшого  фахівця з організації прямих продажів  макрорегіона.

25 Дипломне проектування та працевлаштування 25

Георгієва Руслана Андріївна

Закінчила ОНАЗ ім. О.С. Попова у  2013 р.  за спеціальністю «Менеджмент організацій». Працює у АБ «Укргазбанк» на посаді помічника директора Київської областної дирекції.

Практика студентів за спеціальністю: «Менеджмент організацій і адміністрування (за видами економічної діяльності)», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».

 

Практика студентів проводиться на базах практики, які мають відповідати вимогам програми відповідно до наказу Державної адміністрації зв’язку №31 від 11.03.2010 р. та вимогам Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 08.04.1993 р. № 93.

Базами практики є підприємства, організації, фірми, установи будь-яких форм власності, з якими  ОНАЗ ім..О.С.Попова попередньо уклала договір на її проведення.

Метою практики є закріплення теоретичних знань, які були здобути в процесі навчання, формування у студента професійного вміння приймати самостійні рішення в певних виробничих умовах, оволодіння студентами сучасними методами, формами організації, знаряддями праці в галузі їх майбутньої спеціальності.

Для студентів 1-го курсу  ННІ економіки та менеджментуознайомча практика, що відбувається на базі структурних підрозділів ОНАЗ ім. О.С. Попова, а також господарюючих суб’єктів інфокомунікаційної сфери та інших галузей економіки країни державної і приватної форм власності, діяльність яких пов’язана з напрямом підготовки студентів.

Для студентів 2-го курсу  ННІ економіки та менеджментутехнологічна практика, по результатах якої студенти оволодівають технологією організації роботи в економічних та управлінських структурах підприємств (організацій, установ) різних галузей економіки, різних форм власності

Для студентів 3-го курсу  ННІ економіки та менеджментуексплуатаційна практика  проводиться у відділах, лабораторіях та інших структурних підрозділах баз практик та ОНАЗ ім. О.С. Попова. Студенти ознайомлюються з особливостями експлуатації виробничого обладнання підприємств (організацій, установ), вивчають його технічні, якісні та інші характеристики, набувають навиків визначення економічних термінів корисного використання в процесі експлуатації.

Для студентів 4-го курсу  ННІ економіки та менеджментувиробнича практика . Виробнича практика – складна форма навчального процесу і в організаційному, і в методичному плані, оскільки для її здійснення необхідно поєднати інтереси виробництва і навчального процесу, пристосувати процес навчання до практичних завдань конкретного підприємства, установи, організації – майбутнього місця роботи студента-практиканта. Цілісне ознайомлення з виробництвом в період практики впливає на більш усвідомлене і поглиблене вивчення навчальних дисциплін після її закінчення. В період практики студенти освоюють комплекс професійних умінь, пов’язаних з дотриманням заданого технологічного процесу, вивченням особливостей виробничого процесу.

Для студентів 5-го курсу  ННІ економіки та менеджменту-переддипломна практика, яка проводиться перед виконанням дипломної роботи. Під час цієї практики поглиблюються та закріплюються теоретичні знання з усіх дисциплін навчального плану, здійснюється збирання фактичного матеріалу для виконання дипломної роботи. Переддипломна практика відбувається винятково за затвердженою темою дипломної роботи.

Для магістрів 5-го курсу  ННІ економіки та менеджменту – виробнича практика, під час якої поглиблюються та закріплюються теоретичні знання з усіх дисциплін навчального плану, узагальнюються й удосконалюються раніше набуті професійні вміння. На завершальному етапі виробничої практики передбачається формування управлінських умінь, поглиблення економічних знань та практичних навиків з фінансово-економічної політики підприємства та погоджуються теми майбутніх магістерських робіт

Для магістрів 6-курсу ННІ економіки та менеджментувиробнича практика та переддипломна, при проходженні яких поглиблюються та закріплюються теоретичні знання студентів-практикантів з усіх дисциплін навчального плану, відбувається збирання фактичного матеріалу для виконання магістерської роботи. Практика здійснюється винятково за затвердженою темою магістерської роботи.

Тривалість будь-якого виду практики визначається графіком навчального процесу відповідного курсу.

Студенти під час проходження практики виконують наступне:

 1. До початку практики одержують від керівника практики ННІ консультації щодо оформлення необхідних документів.
 2. Прибувають до місця проходження практики у термін, визначений наказом ректора.
 3. У повному обсязі виконують всі завдання, передбачені програмою практики і вказівками її керівників;
 4. Вивчають і суворо дотримуються правил охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії.
 5. Несуть відповідальність за виконану роботу.
 6. По результатах практики складають звіт та залік у термін, визначений графіком навчального процесу.

         У процесі професійної підготовки студентів увага повинна акцентуватися на:

– розвитку творчих здібностей студента;

– самостійності студента;

– умінні студентом приймати рішення;

– спроможності працювати в колективі.