Виховна робота здійснюється викладачами кафедри в ході всього навчального процесу. Співробітники кафедри проводять бесіди зі студентами про актуальні питання та проблеми життя студентів, події у світі та в Україні та ін. Багато уваги приділяється вихованню у студентів активної соціальної позиції, громадянської відповідальності, патріотичному вихованню.

З метою естетичного виховання студентів викладами проводяться екскурсії по визначним місцям міста, музеям, виставкам і храмам.

Відвідання Одеського археологічного музею зі студентами перших курсів
За кафедрою закріплені кімнати у гуртожитках №3 та №5 та ведеться постійне їх відвідування відповідно до графіку чергування затвердженого кафедрою.

Кафедра приймає участь в організації та проведенні загально академічних лекцій, бесід та круглих столів присвячених історичним подіям та видатним постатям: лекція присвячена І.П. Котляревському (18.09.2014. р., виконавці: Шиліна Н.Є., Ворніков В.І.), лекції-бесіди зі студентами присвячені Дню Незалежності та Дню Прапора України (вересень 2014. р., виконавці: Петровський Е.П.) Зустріч зі студентами присвячена темі «Голодомору 33 року в Україні –геноцид проти української нації» (25.11.2016 р. виконавці: Нерубасська А.О.) та ін.

Проведення виховної роботи на прикладі діяльності видатних діячів академії шляхом виконання студентами індивідуальних завдань та есе з історії ОНАЗ ім. О.С. Попова та її видатних діячів.

За кафедрою закріплені ЗОШ № 14 та № 103, а також Одеський коледж транспортних технологій. У рамках цього виду роботи проведено робота агітбригад для ознайомлення школярів з напрямками підготовки у Академії та умовами прийому у ЗОШ, ліцеях та гімназіях міст Одеси. Систематично організовуються екскурсії до музею ОНАЗ з метою наочного ознайомлення з майбутню спеціальністю для випускників шкіл.

Підготовлено рекламні плакати для стендів профорієнтації ЗОШ.

Проведено профорієнтаційну роботу за допомогою студентів Академії  по інформуванню населення м. Одеси про День відкритих дверей ОНАЗ ім. О.С. Попова, також студенти будуть продовжувати в період зимових канікул інформувати про спеціальності школи в містах їх мешкання.

Подовжено роботу з ВНЗ І-ІІ рівня, які випускають молодших спеціалістів споріднених спеціальностей факультету (Одеський коледж транспортних технологій). Проведено анкетування з метою виявлення інтересу до спеціальностей ОНАЗ, по-перше до економічних спеціальностей ННІ ЕП та М.