Виховна робота здійснюється викладачами кафедри в ході всього навчального процесу. Викладачі кафедри проводять бесіди зі студентами про події у світі та в Україні, про актуальні проблеми життя студентів. Завідуюча кафедрою та викладачі беруть участь у профорієнтаційній роботі у школах, у заході «День відкритих дверей ОНАЗ ім. О.С. Попова» та ін.

Специфіка більшості курсів, які читаються на кафедрі економічної теорії передбачають активізацію економічного мислення у студентів. Викладачі активно застосовують різноманітні педагогічні прийоми, які дозволяють розвинути креативне мислення у студентів та підготовити їх приймати неординарні рішення у галузі економіки та менеджменту. Зокрема, під час аудиторних занять викладачі застосовують прийом ділової дискусії, під час якої студенти вчаться висловлювати власні думки, коментувати ситуації на мега, макро-, мезо-, мікрорівнях аналізу економічних процесів та явищ. Для закріплення знань з фундаментальних економічних дисциплін («Економічна теорія», «Мікроекономіка», «Макроекономіка» та ін.) викладачі, що проводять заняття зі спецкурсів (зокрема, «Етика та естетика бізнесу», «Міжнародні корпорації», «Міжнародні корпорації телекомунікацій» та ін.) активно залучають студентів у цікавий світ досліджень сучасного стану розвитку бізнесу. Під час ділових ігор та дискусій, брейн-рингів, конференцій студенти  знайомляться з реальними фактичними даними, які віддзеркалюють стан того чи іншого об’єкту дослідження з економіки або менеджменту, та вчаться їх застосовувати під час аргументації власних думок (див. фото у розділі «Навчально та методична робота кафедри»).

 Заняття, які передбачають активізацію креативного мислення студентів, розкривають їх потенціал, дають можливість з одного боку відчути дух змагання, а з іншого – знайти своє місце у команді, розвинути свої індивідуалістичні риси. Такий підхід у викладанні зацікавлює студентів та викликає бажання не тільки самостійно дослідити певну проблему, а й вирішити її на практиці у проекті разом з однодумцями. Одним із кроків цього творчого шляху є участь у наукових конкурсах, робота над дослідженнями у межах дипломних проектів із подальшим впровадженням їх результатів на практиці.

На фото студенти Слюсаренко Олександр, Шевченко Юлія, Кульбацька Надія, які у різні роки представляли кафедру на Всеукраїнському конкурсі стипендіальної програми «Завтра.UA».

1 Слюсаренко Завтра.ua [object object] Виховна робота 1

2 Шевченко Завтра.юа [object object] Виховна робота 2

3 Кульбацька Завтра.юа [object object] Виховна робота 3

Активна соціально-громадська й наукова діяльність студентів у гуртках позитивно впливає на розвиток компетенцій, які необхідні сучасній людині для вирішення життєвих й професійних завдань. З цією метою на кафедрі неодноразово організовувались проекти у межах студентського гуртка «Competence», серед яких були проекти студентів з різних факультетів у міжнародній програмі студентського підприємництва Enactus (керівник доц. Кораблінова І.А.)

4_ SSA Competence [object object] Виховна робота 4  SSA Competence

Виховна робота кураторів груп

У план виховної роботи, що складається щорічно, входить робота викладачів-кураторів навчальних груп, проведення круглих столів та відвідування гуртожитків. Викладачі Небога Т.В. (відповідальна за виховну та профорієнтаційну роботу кафедри) і Караченцева К.А. (відповідальна за роботу з іноземними студентами) є дуже активними кураторами, які завжди надихають студентів на нові культурні події й сприяють розширенню їх світогляду. На кафедрі працює відповідальна за виховну роботу ННІ Економіки та менеджменту Зєрнова С.П., яка допомагає студентам адаптуватись в академії у перші роки навчання.

Куратори груп проводять організаційні збори у своїх групах, розподіляють доручення, зокрема вибирають старосту групи, відповідальних за оздоровчі і культурні заходи. Щонеділі проводиться «кураторська година» з метою виявлення проблем під час навчання, контролю за успішністю і відвідуваністю студентів.

Куратори активно організовують участь студентів в урочистих заходах, які присвячено суспільним подіям і важливим датам, зокрема «День студентів», «День працівників радіо, телебачення і зв’язку», «Новорічний бал академії» та ін.

Проводяться заходи щодо історико-патріотичного виховання студентів, зокрема куратори зі студентами відвідали археологічний музей, а також оглядову лекцію на тему: «Історія театральної Одеси».

Студенти також залучаються до суспільно-корисної праці, зокрема ними здійснюється прибирання закріпленої території.

Куратори приділяють особливу увагу етичному вихованню студентів. Зокрема,  проводяться бесіди по ознайомленню з правилами поведінки у вищому навчальному закладі, по етиці, про шкоду куріння. Так, студенти відвідали лекції на теми  «Маловідомі факти про широко відомі напої», яка проводилася представниками громадської організації «Твереза Одеса», «Про шкоду табакокуріння» тощо.

Куратори начальних груп Небога Т.В. та Караченцева К.А. активно проводять час зі студентами за межами ОНАЗ ім. О.С. Попова, відвідуючи театри, культурні центри, льодовий каток, конкурси студентської творчості та ін. (див. фото з архіву кураторів).

Яскраві події, незабутні перемоги, єдність під час благодійних заходів – назавжди залишаються у серцях студентів й викладачів. Ентузіазм студентів, їх відкритість до нового,  у свою чергу, надихає викладачів на організацію нових цікавих подій. Старшокурсники Книш Ірина, Горбенко Ганна, Гасенко Аліна, Єрмак Надія, Лаврів Віра та інші активні студенти академії із натхненням приєднуються до цього процесу й допомагають першокурсникам відчути радість студентського життя та гідно представити інститут у творчих конкурсах.

5 КВН [object object] Виховна робота 5

6 [object object] Виховна робота 6

11 ЕП-2.1 [object object] Виховна робота 11      2

10 [object object] Виховна робота 10

8 [object object] Виховна робота 8

9 [object object] Виховна робота 9

Профорієнтація

В рамках профорієнтаційної роботи викладачі кафедри відвідують школи м. Одеси та Одеської області. Доцент Вдовиченко А.М. прийняв участь у профорієнтаційній роботі з учнями випускних класів шкіл  Овідіопольского району, Нової Долини та Прилиманського.

Викладач Небога Т.В. з профорієнтаційною роботою відвідала загальноосвітню школу І, ІІ ступенів Ширяївської районної ради Одеської області та навчально-виховний комплекс “Олімп” “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія” смт. Ширяєве, де провела бесіди зі школярами 11-х та 9-х класів.

6s1LVzsCzAI [object object] Виховна робота 6s1LVzsCzAI

Профорієнтаційна робота в Одеському автомобільно-дорожньому коледжі

6s1LVzsCzAI (1) [object object] Виховна робота 6s1LVzsCzAI 1

28-29 березня 2017 року відбулась VІ Міжнародна науково-практична конференція Економіка та управління в умовах побудови інформаційного суспільства”.

У конференції брали участь студентки: третього та другого курсу Унтилова Д.М. та Статірова К.В. під керівництвом  ст. викладача Зернової Світлани Пилипівни .

В результаті роботи організаційний комітет постановив відзначити почесними грамотами кращі роботи студенток : Унтилова Діна Михайлівна студентка 3-го курсу, напрям підготовки – «Економіка підприємства» ННІЕМ ОНАЗ Доповідь на тему: “Кластеризація регіональної економіки в умовах децентралізації”, Статірова Катерина Володимирівна студентка 2-го курсу, напрям підготовки – «Економіка підприємства» ННІЕМ ОНАЗ Доповідь на тему: “Модель прототипу венчурного проекту «Academy-Schools Connect» як елемент освітньої інфраструктури”.

SAM_3391 [object object] Виховна робота SAM 3391

2567 [object object] Виховна робота 2567

Викладач Небога Т.В. веде активну виховну роботу зі студентами іЕіМ.  Відвідування музеїв , театрів та інших культурних закладів є невід’ємною частиною в вихованні у студентів тяги до мистецтва .    20 жовтня разом зі студентами 2  курсу  було відвідана казкова вистава « Лускунчик » в Одеському театрі  опери та балету .

image003 [object object] Виховна робота image003image001 [object object] Виховна робота image001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.11.2017 –   проведення  профорієнтаційної роботи в Одеському автомобільно -дорожньому коледжі  за участю Небоги Т.В.

image007 [object object] Виховна робота image007image005 [object object] Виховна робота image005

 

 

 

 

 

 

 

 

30 листопада 2017 року – фахівець Радомська С. М. брала активну участь у кураторстві першого курсу разом зі студентками А.Горбенко , І.Книш та Е.Цепко  на щорічному фестивалі « Студентська Зима 2017 ».  Інститут Економіки та менеджменту посів 2 місце . Також Радомська С.М. приймала участь у вокальному конкурсі  разом з В. Місюль та Ю. Бондаренко студентками першого курсу  де  здобули 3 місце.

image009 [object object] Виховна робота image009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Студентки 2 курсу під керівництвом ст.. викладача Небоги Т.В. Інститути Економіки та менеджменту залучились до участі у профорієнтаційній роботі кафедри Економічної теорії . Топольник Ірина відвідала НВК «Голованська загальноосвітня школа ім. Т.Г. Шевченка-гімназія».

image001 [object object] Виховна робота image001

Єніш Юлія відвідала Каменський НКВ в Ізмаїльському районі Одеської області.

 

image003 [object object] Виховна робота image003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.03.2018 р. – проведення  профорієнтаційної роботи в Одеському автомобільно -дорожньому коледжі  за участю Небоги Т.В.

image005 [object object] Виховна робота image005image007 [object object] Виховна робота image007

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З 19.02 по 23.02.2018 року викладач кафедри «Економічної теорії» , Небога Т.В. пройшла стажування за темою «Сучасні методи викладання та інноваційні технології  у вищій освіті: Європейський досвід та провідні тенденції» в  європейських університетах Словаччини м. Кошице та м. Братислава.

Метою стажування було комплексне вивчення ефективних практик, актуальних питань освіти та науки, трансляція вітчизняного та зарубіжного досвіду. В рамках стажування відбулась серія науково-практичних семінарів та консультацій за участю викладачів та науковців з європейських університетів.

Небога Т.В. [object object] Виховна робота

Небога Т.В.

Небога Т.В. [object object] Виховна робота