Безпечний Інтернет: ключові аспекти та сучасні тенденції

2 грудня 2015 року в м. Одеса (Україна) та 10 грудня 2015 року в м. Бішкек (Киргизька Республіка) Одеська національна академії зв’язку ім. О.С. Попова (ОНАЗ ім. О.С. Попова) Міністерства освіти і науки України за підтримки Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) провели Навчальний семінар для керівників загальноосвітніх навчальних закладів «Безпечний Інтернет: ключові аспекти та сучасні тенденції».

Співорганізатором заходу у м. Одеса виступив Департамент освіти і науки Одеської міської ради, у м. Бішкек – Управління освіти мерії міста Бішкек та Киргизький державний технічний університет ім. І. Раззакова.

В рамках навчального семінару Вадим Каптур, проректор з наукової роботи Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова представив «Мультимедійний навчальний дистанційний курс безпечного користування ресурсами мережі Інтернет», розроблений спільно з Міжнародним союзом електрозв’язку в рамках реалізації регіональної ініціативи по Створенню центру захисту дитини в онлайновому середовищі.

Курс складається з трьох рівнів: базовий (для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку), середній (для дітей 5-9 класів) і високий (для старшокласників, студентів, молодих батьків та вчителів). Всі три рівні курсу включають в себе більше 300 інтерактивних екранів, що містять 10 інтерактивних ігор, 14 анімаційних роликів або мультиплікаційних фільмів, 23 фотографії, а також більш ніж 150 рисунків.

В рамках Навчального семінару також виступили:

– Олег Дубина, начальник відділу розслідувань та комп’ютерних експертиз компанії Груп ФС;

– Олег Якимчук, директор Google Україна з питань взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування;

– Ірина Столбова, начальник відділу інформаційно-інноваційних технологій Департаменту освіти і науки Одеської міської ради;

– Апель Сарибаєва, старший викладач кафедри КДТУ ім. І.Раззакова.

Загалом, у навчальному семінарі взяли участь 76 директорів шкіл м.Одеси та 93 директори шкіл м. Бішкек, а також представники районних відділів освіти.

По завершенню семінару учасники отримали сертифікати Міжнародного союзу електрозв’язку.