Skip all go to Content
Skip all go to News
Skip all go to Navigation

«Візит міжнародного рівня»

На запрошення Адміністрації зв’язку 23-27 листопада в Україні з робочим візитом перебував Генеральний секретар Міжнародного союзу електрозв’язку Хамадун Ібрахім Туре.

Програма візиту була дуже насиченою. Генеральний секретар МСЕ зустрівся з вищим керівництвом країни, а також галузі, зокрема з першим віце-прем’єр-міністром Миколою Азаровим, міністром транспорту та зв’язку України Миколою Рудьковським, його заступником Леонідом Нетудихатою, директором Держзв’язку Олександром Барановим та іншими керівниками галузевих структур і компаній. Високий гість відвідав Укртелеком, де ознайомився з новаціями національного оператора, зокрема послугами ЗG. На зустрічі в Українському державному центрі радіочастот генсек МСЕ особливу увагу звернув на результати конференції ВКР-2007, яка нещодавно пройшла в Женеві. Під час зустрічей і розмов пан Туре ознайомився зі станом розвитку ринку зв’язку і телекомунікаційних технологій в Україні, представив позицію МСЕ і висловив власні погляди на нагальні галузеві проблеми.

Україна - серед

ІТ-лідерів

Виступаючи на зустрічі з представниками Адміністрації зв'язку України, Хамадун Туре підкреслив, що показники зростання українського ринку телекомунікацій вищі за середньоєвропейські. Він зазначив, що деякі особливості українського ІКТ-ринку вигідно вирізняють його з-поміж інших. Це, насамперед, розвинена нормативно-правова база - основа конкуренції на ринку, наявність на ринку потужних гравців, здатних впроваджувати сучасні технології.

Генеральний секретар МСЕ звернув увагу українських урядовців на те, що потрібно розділити управління галузями зв’язку і транспорту. Адже в більшості розвинених держав світу ці галузі регулюються окремими міністерствами. Він вважає, що транспортна галузь має свої численні проблеми, які можуть відволікати керівництво Міністерства транспорту та зв’язку від телекомунікаційного сектору.

Підтримка проектів в Україні

Високий гість переконаний, що є всі передумови для більш динамічного розвитку галузі. Він вважає, що Україна може без проблем запустити власний супутник зв’язку. Цьому сприяє і географічне положення країни. З технічної точки зору перешкод немає - в МСЕ постійно проводиться координаційна робота щодо виділення орбітальних позицій. Проте, щоб забезпечити рентабельність супутника, можливо, доведеться взаємодіяти з сусідніми країнами. На думку X. Туре, слід провести глибокі маркетингові дослідження для відповідних ринків «сусідів». Перспективи такого проекту він вбачає, насамперед, у розвитку супутникового телебачення.

В Україні за підтримки Міжнародного союзу електрозв’язку вже реалізовано кілька проектів. Створено Регіональний центр підвищення кваліфікації МСЕ для країн Європи та СНД, що діє на основі УДЦР. Крім того, на базі Укртелекому організовано філію академії Сіscо для підготовки фахівців із мережних технологій.

Успіхи ІТ-освіти

Генеральний секретар МСЕ підкреслив, що вдосконалення ІТ-освіти  у світі - це один із пріоритетів діяльності Союзу. Він відзначив високий рівень підготовки фахівців для галузі ІКТ в Україні. Отримавши освіту в радянських вищих навчальних закладах, X. Туре високо цінує систему навчання, яка була в колишньому СРСР, і вважає за необхідне берегти кращі її традиції. Високий гість відвідав галузеві ВНЗ - Одеську національну академію зв’язку ім. О.С. Попова та Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій. До речі, X. Туре є заступником голови опікунської ради Академії. Він підтримав проект створення на базі ОНАЗ ім. О.С. Попова Центру підвищення кваліфікації фахівців цифрового мовлення для країн СНД та Східної Європи. Пан Туре запропонував розповсюдити таку перепідготовку не лише на СНД, а й на Східну Європу. МСЕ також підтримав ініціативу проведення постійної конференції ректорів провідних вищих навчальних закладів різних країн, у яких готують фахівців з інфокомунікаційних технологій.

Керівник Міжнародного союзу електрозв’язку ознайомився і з діяльністю ДУІКТ. Ректор закладу Володимир Кривуца представив гостю Центр високих інфокомунікаційних технологій, створений в університеті за участю провідних ІТ-компаній: ZТЕ Corpоratiоn, Nokia, Еricsson, UМС, «Київстар» і «Квант-Ефір». За попередньою домовленістю діяльністю Центру опікуватиметься МСЕ.

Пріоритети МСЕ

Пан Туре підкреслив, що Міжнародний союз електрозв’язку - найстаріша міжнародна організація, заснована в 1865 році. Розпочавши діяльність на посаді Генерального секретаря МСЕ, X. Туре, за його словами, пріоритетними вважає такі напрями діяльності: ліквідацію цифрової нерівності, забезпечення надійності зв’язку, досконалу організацію зв’язку у надзвичайних умовах. У планах Союзу - до 2015 року забезпечити кожне місто і село широкосмуговим доступом до Інтернету. Перший проект уже започатковано в Африці, наступного року передбачено розгорнути подібну програму для Азії і Тихоокеанського регіону. X. Туре висловив негативне ставлення до благодійної допомоги бідним регіонам. Це «дозволить мешканцям зручно почуватися у своїй бідності». На його думку, необхідно розвивати прибуткові галузі, зокрема телекомунікаційну, щоб підвищити загальний рівень економічного розвитку країни.

Наголошуючи на важливості регіональної діяльності щодо розвитку телекомунікацій, Генеральний секретар МСЕ відзначив, що Україна посідає вагоме місце у світовій телекомунікаційній спільноті. Країна є членом Ради МСЕ, активним учасником різноманітних міжнародних проектів із телекомунікацій. Членом МСЕ є і національний телекомунікаційний оператор - Укртелеком. X. Туре висловив сподівання, що присутність українських компаній у Міжнародному союзі електрозв’язку збільшиться.

Наталія ПАНАРІНА

 

ДОВІДКА «ДК-ЗВ’ЯЗОК»

Хамадун Туре був обраний Генеральним секретарем МСЕ на Повноважній конференції МСЕ в листопаді 2006 року, а з 1 січня поточного року приступив до виконання своїх обов’язків.

X. Туре народився у 1953 році в Малі. Отримав вищу освіту і диплом інженера за фахом «багатоканальний електрозв’язок» у Ленінградському електротехнічному інституті зв’язку ім. Бонч-Бруєвича, вчений ступінь кандидата технічних наук - у Московському технічному університеті зв’язку та інформатики. З грудня 1985 року він займав ряд відповідальних посад у Міжнародній організації супутникового зв’язку Іntelsat. Потім обіймав посаду генерального директора по Африканському регіону в компанії ІСО Global Communication, а з 1998 року X. Туре був директором Бюро розвитку електрозв’язку МСЕ.