Skip all go to Content
Skip all go to News
Skip all go to Navigation

«Олімпійці з Академії зв’язку»

Олімпіада - змагання з метою виявлення найсильнішого. Вже вдруге відбулася Всеукраїнська студентська олімпіада з напрямку «Телекомунікації», організована за наказом Міністерства освіти і науки. Точніше, 19-21 березня в Харківському національному університеті радіоелектроніки (ХНУРЕ) пройшов другий її етап, а перший було проведено раніше в самих навчальних закладах. За результатами першого етапу в ОНАЗ ім. О.С. Попова було відібрано 12 найкращих - по три студенти 4-го та 5-го курсів факультетів «Телекомунікаційні системи» та «Інформаційні мережі».

Кожен ВНЗ-учасник олімпіади підготував повний комплект завдань, але кількість конкурсних задач від одного навчального закладу було встановлено однаковою, щоб усі команди були в рівних умовах. Кожне завдання - це п’ять задач із напрямку «Телекомунікації» для студентів 4-го курсу (бакалаврська підготовка) та по п’ять задач для студентів 5-го курсу з напрямків «Телекомунікаційні системи» та «Інформаційні мережі» (підготовка спеціаліста). Задачі були з таких основних дисциплін: теорія електрозв’язку, цифрова обчислювальна техніка та мікропроцесори, системи та лінії передачі, цифрові системи передачі, супутникові та радіорелейні системи передачі, системи зв’язку з рухомими об’єктами, локальні мережі, телекомунікаційні системи, системи комутації електрозв’язку та ін.

Команди Академії зв’язку виступили в такому складі: 4-й курс, «Телекомунікації» - Д. Кравченко, А. Новак, Т. Кольвастр, Є. Єрошенко, О. Руденко, В. Писаренко; 5-й курс, «Телекомунікаційні системи» - Д. Розенвасер, С. Хомич, Є. Гончар, «Інформаційні мережі» - О. Дудік, Є. Саєнко, М. Глечик. (Саме в такій послідовності розподілилися місця конкурсу). Слід зазначити, що шестеро студентів 4-го курсу ОНАЗ ім. О.С. Попова посіли з першого по шосте місце, поступившись другим місцем конкурсанту з Київського політехнічного інституту (всього в цій групі було 30 учасників).

Загалом дванадцять представників академії, які взяли участь в олімпіаді, отримали одинадцять Почесних грамот. До того ж, за умовами олімпіади, для учасників, які зайняли 1-2 місця в індивідуальному заліку, передбачаються грошові премії від МОН України.

У другому етапі олімпіади взяли участь 175 студентів із 24 вищих навчальних закладів з 15 міст України. Крім ОНАЗ ім. О.С. Попова, ХНУРЕ та НТУУ «КПІ» були представлені також Національний університет «Львівська політехніка», Донецький національний технічний університет, ДУІКТ. Уперше випробували свої сили Запорізький національний технічний університет і декілька ВНЗ Харкова. На підсумковому засіданні оргкомітету було вирішено і надалі проводити такі олімпіади, а шляхи поліпшення методики їхнього проведення обговорити на семінарі, що відбудеться у вересні 2007 року на базі Львівської політехніки.

Анатолій ЛОЖКОВСЬКИЙ,

проф., зав. кафедри Комутаційних систем

ОНАЗ ім. О.С. Попова