Skip all go to Content
Skip all go to News
Skip all go to Navigation

Піонери цифрового мовлення

4 квітня відбулося засідання виїзної групи вченої ради Одеської національної академії зв’язку ім. O.С. Попова в Ізмаїл. На розгляд ради були подані результати впровадження ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр» цифрового телевізійного мовлення у стандарті DVВ-Т (МРЕG-4) у південних районах Одеської області.

Спеціалісти академії і ООРТПЦ на декількох автомобілях, обладнаних телевізійними приймачами, антенами, перетворювачами живлення, цифровими тюнерами стандарту МРЕG-4 і вимірювальними приладами, провели польові випробування якості прийому цифрового телевізійного сигналу на території Одеської області в зоні між річками Дністер і Дунай. Досліджувався прийом сигналу на стаціонарну антену і при русі автомобілів, а також залежність якості прийому від швидкості руху, відстані від передавача та рельєфу місцевості. Крім того, фахівці перевіряли ефект підсумовування потужності декількох передавачів при їхній синхронній роботі. У цифровому мультиплексі передавалися в одному телевізійному каналі одразу десять ТБ-програм українського пакета. Використовувалися цифрові передавачі вітчизняного виробництва.

У результаті роботи було отримано підтвердження - цифрове телебачення для мешканців Одеської області вже є. Фахівці з ОНАС і ООРТПЦ продовжуватимуть співпрацю.

Нагадаємо, що вперше тестовий режим роботи обладнання для передачі цифрового телесигналу в Одеській області було апробовано 24 серпня 2008 року - до Дня незалежності України. А вже менш ніж за рік, 16 березня 2009 року, воно було включено в режим постійного мовлення.

(Вл. кор.)