Skip all go to Content
Skip all go to News
Skip all go to Navigation

21 лютого 2017 року відбулася зустріч студентів групи РЗГ-1, ОНАЗ ім. О.С. Попова з "майстром слова", досвідченим журналістом, редактором, захопленим літератором, членом Спілки письменників України - Веронікою Анатоліївною Коваль.
Вероніка Анатоліївна переконана, що молодому фахівцеві краще на самому початку шляху дізнатися про складнощі професії, що б вміло їх перемагати, нарощуючи свій творчий потенціал. Безумовно цінними виявилися попередження досвідченого майстра про те, що професія журналіста сповнена прихованих «підводних каменів», які відразу не розпізнаєш. Серед найбільш небезпечних названо «професійне вигорання» при роботі з великими масивами інформації в обмежений термін підготовки новинних матеріалів. В результаті цього журналіст може відчувати втрату смислів своєї діяльності, замкнутості і фінальності творчої складової, демонструвати депресивні прояви.
Запам'ятався вислів Вероніки Анатоліївни: «Якщо сьогодні ти не зробив крок вперед, то вже завтра можеш відкотитися назад!». Ця думка могла б стати професійним кредо багатьох фахівців, що працюють з інформацією в століття домінування фейковий новин.
 
Кілька важливих порад від Вероніки Анатоліївни:
 
· Понад усе дбайливе ставлення до Його Величності Слова! Невпинно плекати в собі вміння висловити в малих словесних формах глибокий сенс і багатий зміст! Буквально колекціонувати свої щоденні інформаційні напрацювання, зберігаючи і оформляючи їх дуже дбайливо, позбавлятися від небрежностей і «інформаційного бруду» в своїй роботі. А для цього - навести порядок в своїх думках, адже логічність, стрункість і розміреність мислення призводять до порядку і осмисленості життєвих подій!
 
· Важливо нагадувати собі, що журналіст працює не тільки з текстом, головне - він працює з людиною, пише про особу, і для людини - інформує, націлює, надихає людей. Потрібно постійно вивчати психіку людини, межі його характеру. Чи не шукати хороше або погане в людині, а відкривати в ньому глибинне, споконвічне, змістовне.
 
· Переступити в журналістиці кордон «професійної стелі» і «висушування мізків» завжди допоможе творчість. Тільки свобода творчості дає відчуття нових плідних горизонтів, приносить нові знайомства з цікавими людьми, роблячи їх друзями на довгі роки.
 
Особливо приділила увагу Вероніка Анатоліївна у своїй розповіді про професії: журналісту потрібні ініціативність і щирість! Здавалося б, як це може бути пов'язано з зароблянням хліба насущного журналістським ремеслом? Виявляється - залежність безпосередня, адже тільки щиро захоплена своєю справою людина, провідний активний пошук перспективних можливостей, здатний ремесло перетворити в справжню творчість, потрібну і цікаву людям. Про це свідчить багатющий письменницький досвід Вероніки Анатоліївни Коваль. Професійна етичність і чесність, помножені на відточену майстерність в роботі з інформацією - ось той секрет успіху, яким користується багато років сама і, настійно рекомендувала молодим слухачам Вероніка Анатоліївна.