Skip all go to Content
Skip all go to News
Skip all go to Navigation

День звільнення Одеси

 

Академія вирішила відзначити цю подію проведенням наступних заходів:

  • 6 квітня 2012 року Рада ветеранів ОНАЗ ім. О.С. Попова спільно з відділом соціально-психологічної та виховної роботи проводитиме зустріч студентської молоді з учасниками бойових дій Великої Вітчизняної війни. Після зустрічі відбудеться святковий концерт з нагоди відзначення Дня звільнення Одеси від фашистських загарбників підготовлений, активістами центру гуманітарної освіти та розвитку;
  • 9-10 квітня 2012 року бібліотека проводитиме тематичну книжкову виставку присвячену Дню звільнення Одеси від фашистських загарбників;
  • 9-13 квітня 2012 року куратори проводитимуть кураторські години у студентських групах щодо Дня звільнення Одеси від фашистських загарбників.

 

 

 

*   Історична довідка

Одним із найбільш світлих і важливих свят для одеситів є 10 квітня - День звільнення Одеси від фашистських загарбників. Усі одесити, як один, відзначають цей знаменний в нашій історії день.

Як відомо, до кінця березня 1944-го року війська 3-го Українського фронту підійшли до Миколаєва, й у ніч на 5 квітня місто було очищене від фашистів. Після чого радянські солдати почали операцію зі звільнення Одеси.

10 квітня 1944 року в ході Одеської операції війська 3-го Українського фронту при сприянні Чорноморського флоту звільнили наше місто від німецько-фашистських загарбників. 73 дні обороняли Одесу радянські воїни в 1941 році, а три роки потому ворог не зміг протриматися тут і 5-ти днів.

Символом визволення міста від окупації став піднятий у той знаменний день над Одеським оперним театром червоний прапор.