Skip all go to Content
Skip all go to News
Skip all go to Navigation

15 березня 2017 року в рамках декади наукової книги в Одеській національній науковій бібліотеці відбулась презентація книжково-мистецької виставки «На щаблях державотворення: до 100-річчя подій Української революції». Вона місить як унікальні та рідкісні видання із фонду ОННБ 1917-1920 років, так і сучасні дослідження вітчизняних і світових науковців, присвячених Українській революції 1917-1920 рр. Книжково-мистецька експозиція чудово поєдналась з тематичними мистецькими творами художників Одещини.

У заході взяли участь провідні вчені Одеси, науковці Одеського історико-краєзнавчого музею, представники Одеської міської та Одеської обласної рад, митці, літератори,члени громадських організацій, студенти ОНУ імені І.І.Мечникова, ОНАЗ імені О.С.Попова, учні ЗОШ №37 користувачів і гостей бібліотеки.

Українська революція надихала своїм ідейним пафосом і перебігом представників творчої інтелігенції, зокрема письменників, багато з яких були її активними учасниками. Особливу нішу в цьому процесі займає т.з. Празька школа: Юрій Липа, Олег Ольжич, Олена Теліга, Леонід Мосендз, Євген Маланюк, Оксана Лятуринська, Галина Мазуренко, Юрій Клен, Олекса Стефанович. В рамках проекту відбулася презентація художньої виставки «Історія України очима художників». Вона об’єднала дві окремі експозиції: одна присвячена Тарасу Шевченку, інша – народній картині «Козак Мамай», яка є пересувною. Під час заходу демонструвався історично-документальний фільм «20 кроків до мрії» (режисер С. Дордік), у якому розкриваються історичні події і факти, що висвітлюють боротьбу українців за вільну і незалежну Україну. Також проведено бібліографічний огляд книжково-мистецької виставки «На щаблях державотворення: до 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 рр.».